Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelnica dla świętokrzyskich policjantów

Data publikacji 09.12.2011

5 stanowisk strzeleckich ze stałą i zmienną linią otwarcia ognia oraz urządzenia sterujące strzelnicy pozwalające na komputerowe symulacje, zmiany scenerii połączone z efektami dźwiękowymi i świetlnymi - to wyposażenie nowo otwartej strzelnicy policyjnej w Kielcach, najnowocześniejszego takiego obiektu w województwie świętokrzyskim.

Podczas symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia nowej strzelnicy, oprócz policjantów, w uroczystości wzięli także udział Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba i Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Grzegorz Świercz, przedstawiciele innych służb mundurowych. Po poświęceniu strzelnicy przez policyjnego kapelana goście mieli okazję przyjrzeć się nowym pomieszczeniom i ich wyposażeniu oraz spróbować swoich sił strzelając do tarczy.

Strzelnica składa się z hali strzelań, sterowni, sali ćwiczeń, pomieszczenia pierwszej pomocy, pokoju czyszczenia broni i podręcznego magazynu uzbrojenia. W kompleksie strzelnicy znajdują się również pomieszczenia przeznaczone do treningu siłowego i zaplecze sanitarne. Hala strzelań posiada 5 stanowisk strzeleckich ze stałą i zmienną linią otwarcia ognia. Urządzenia sterujące strzelnicy pozwalają na komputerowe symulacje, zmiany scenerii połączone z efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Strzelnica posiada tarcze odjeżdżające, obrotowe, ukazujące się od dołu, jak również tarcze poruszające się w kierunku poprzecznym do osi strzelnicy. Będzie prowadzony w niej trening bezstrzałowy i strzelania przygotowawcze, szybkie, dynamiczne, sytuacyjne, z broni krótkiej, maszynowej, gładkolufowej i antyterrorystycznej.

Strzelnica z pewnością przyczyni się do poprawy umiejętności strzeleckich policjantów garnizonu świętokrzyskiego. Nowo otwarty obiekt jest jedyną krytą strzelnicą policyjną w województwie świętokrzyskim oraz nieliczną w kraju o tak wysokim standardzie technologicznym.

***

W 2001 roku od Prezydenta Miasta Kielce świętokrzyska policja otrzymała nieruchomości przy ul. Kusocińskiego, wśród nich znajdował się także budynek nr 95. Obiekt wyremontowano i oddano w listopadzie ubiegłego roku. Budynek został przeznaczony między innymi dla potrzeb wydziału konwojowego komendy wojewódzkiej w Kielcach, kieleckiej drogówki, policyjnej izby dziecka, Placówki Straży Granicznej w Kielcach. Zaplanowano także uruchomienie w nim nowoczesnej strzelnicy na 5 stanowisk. Całą inwestycję rozpoczęto w 2007 roku. Poniesione nakłady finansowe to kwota przeszło 16 milionów złotych. Zadanie realizowano ze środków przewidzianych na modernizację Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu, ze środków finansowych z budżetu Policji (na 2011r.), z fundacji EkoFundusz Warszawa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz z Urzędu Miasta Kielce. Koszt samej strzelnicy to ponad 2 miliony 800 tysięcyy złotych.W listopadzie 2011 r. uzyskano pozwolenie na użytkowanie strzelnicy oraz przeprowadzono jej atestację. Technologia strzelnicy i jej urządzenia pochłonęły ponad 1,5 miliona złotych.

(KWP w Kielcach/js)

Film Nowa strzelnica dla świętokrzyskich policjantów

Opis filmu: strzelnica

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nowa strzelnica dla świętokrzyskich policjantów (format flv - rozmiar 8.97 MB)

Powrót na górę strony