Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy dewastacji grobów na cmentarzu

Data publikacji 09.12.2011

Legniccy policjanci ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o dewastację 56 nagrobków na cmentarzu komunalnym. Dwóch z zatrzymanych usłyszało już zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłego oraz zniszczenia mienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 października bieżącego roku. Na cmentarzu komunalnym w Legnicy nieznani sprawcy zniszczyli 56 nagrobków osób dorosłych i dzieci. Wandale połamali drewniane i kamienne krzyże oraz tablice nagrobne, potłukli kamienne wazony oraz powyginali tablice z nazwiskami zmarłych.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili i zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 25 lat podejrzewanych o dokonanie dewastacji. Wszyscy są mieszkańcami Legnicy. Okazało się, że podczas zdarzenia sprawcy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich usłyszało się zarzuty. Decyzją prokuratury wobec 21- i 22-latka zastosowano dozór policyjny.

Wszyscy zatrzymani byli w przeszłości notowani za przestępstwa przeciwko mieniu i wybryki chuligańskie. Mężczyźni odpowiadać będą za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego, za co grożą dwa lata pozbawienia wolności oraz za zniszczenie mienia, gdzie kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony