Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 09.12.2011

W ciągu dwóch dni wrocławscy policjanci, prowadząc działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali cztery osoby oraz zabezpieczyli między innymi amfetaminę, z której można by uzyskać ponad 1440 porcji tego środka odurzającego.

Do pierwszego zatrzymania doszło 7 grudnia 2011 roku około godz. 21.30 na jednej z ulic wrocławskiego Śródmieścia. W pojeździe 24-latka policjanci z oddziału prewencji ujawnili amfetaminę pozwalającą na uzyskanie ponad 500 porcji tego narkotyku, 171 tabletek extazy, a także niewielką ilość marihuany i wagę. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejnych kilka porcji należącej do niego amfetaminy. W mieszkaniu przebywały także inne osoby: 27-latka, przy której funkcjonariusze ujawnili kilka porcji amfetaminy, oraz 25-latek, który posiadał niewielką ilość amfetaminy. Wszystkie osoby trafiły do aresztu policyjnego. Obecnie śródmiejscy policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Z kolei dzień później około godz. 6.10 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Ołbina zatrzymali 28-latka, który posiadał w mieszkaniu amfetaminę pozwalającą na uzyskanie ponad 940 porcji handlowych tego środka odurzającego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, a w szczególności sprawdzają, co zatrzymany zamierzał zrobić z taką ilością narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel nimi kara ta może wynieść nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony