Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przemyt

Data publikacji 09.12.2011

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 2 członków zorganizowanej grupy przestępczej. To kolejne osoby zatrzymane do sprawy, w której do tej pory zatrzymano już 10 osób. Grupa przemycała wyroby tytoniowe z Ukrainy przez Polskę do krajów Unii Europejskiej.

Zatrzymania dokonano na terenie województwa świętokrzyskiego i lubelskiego. Jest to kontynuacja prowadzonej sprawy, gdzie do tej pory zatrzymano 10 członków grupy, w tym dwóch jej liderów. Ujawniono i zabezpieczono papierosy w ilości około 1 miliona sztuk bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono mienie w postaci samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, quadów, przyczepy kempingowej, łodzi motorowej o wartości 1 mln 33 tys. złotych, pieniądze w kwocie przeszło 73 tys. złotych na poczet przyszłych kar i orzeczeń sądowych. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi 1 106 900 złotych.

Grupa zajmowała się tym procederem od kilku lat. W stosunku do 8 podejrzanych Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. W stosunku do 4 pozostałych podejrzanych w sprawie zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe na kwotę 49 tys. złotych. Dwóm podejrzanym prokurator postawił zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony