Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe samochody mazowieckiej policji

Data publikacji 10.12.2011

Już niebawem na drogach całego Mazowsza będzie można zobaczyć najnowsze radiowozy mazowieckiej policji. Są to auta marki Hyundai, którego modelem i30 będą poruszać się policjanci z „drogówki” i „patrolówki”. Pojazdy wzmocnią stale odnawiany tabor samochodowy KWP zs. w Radomiu.

Pojazd tej marki już jeździ po drogach powiatu garwolińskiego. Radiowóz będzie patrolował teren gminy Trojanów. Są to auta dostosowane do specyficznych warunków, jakim muszą sprostać w służbie „mundurowym”. Nie wystarczy tylko oznakowanie auta i wyposażenie w sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Konieczne jest zamontowanie specjalistycznego wyposażenia jak chociażby środki łączności, które zapewnią właściwe wykonywanie zadań przez funkcjonariuszy.

Podobne radiowozy dostaną policjanci z Płocka, Kozienic, Wyszkowa, Sierpca, Mławy i Pionek. Każdy z zakupionych hyundai i30cw to kombi. Auta wyposażone między innymi w 6-biegową skrzynię biegów i silniki o pojemności 1582 cm sześciennych, które generują moc 115 koni mechanicznych.

Powrót na górę strony