Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 10.12.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z konińskimi funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość narkotykową, zlikwidowali miejsce uprawy konopi indyjskich i zatrzymali jej właściciela. 32-latek nielegalną uprawę założył w pomieszczeniu gospodarczym w obrębie własnej posesji.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego z konińskimi funkcjonariuszami wkroczyli do posesji znajdującej się na terenie gminy Golina. W pomieszczeniu gospodarczym, znaleźli ukrytą za kurtyną czarnej folii zabezpieczonej dodatkowo workami brykietu, nielegalną uprawę konopi indyjskich. Miejsce to było podgrzewane i oświetlone dodatkowymi urządzeniami.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 66 krzewów, około 200 gram suszu roślinnego i również kilka działek amfetaminy. W trakcie przeszukania pomieszczeń, znaleziono również 2 wagi elektroniczne. Zabezpieczone rośliny i biały proszek, poddano wstępnej analizie, której wynik wskazał, że to marihuana i amfetamina. W toku dalszych czynności zostaną one poddane badaniu laboratoryjnemu celem potwierdzenia wstępnych ustaleń.

32-letni mężczyzna, usłyszał zarzut nielegalnej uprawy znacznej ilości konopi indyjskiej i posiadania znacznej ilości substancji odurzających, przestępstw zagrożonych karą do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego na kwotę 10 tys. zł.

Powrót na górę strony