Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo aresztowany

Data publikacji 11.12.2011

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo 58- letniej kobiety. Mężczyzna, już trafił na trzy miesiące do aresztu. Za zabójstwo grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

W czwartek szczecińscy policjanci otrzymali informacje o kobiecie która leżała w swoim mieszkaniu i nie dawała oznak życia. Wezwani na miejsce funkcjonariusze oraz lekarz ujawnili ranę kłutą na jej ciele. Na miejscu zdarzenia zaczęli pracować policyjni technicy oraz funkcjonariusze dochodzeniowi z komisariatu na szczecińskim Niebuszewie. Równocześnie funkcjonariusze kryminalni zaczęli typować osoby, które mogłyby dopuścić się tej zbrodni.

Policjanci odtworzyli ostatnie godziny z życia ofiary, ustalili też kto jako ostatni był widziany z kobietą. Okazało się iż był to 54 -latek. Jednak nikt nie wiedział gdzie mężczyzna się ukrywa. W sprawę zaangażowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej. To właśnie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej ustalili miejsce gdzie mężczyzna może przebywać. Jak się okazało ich ustalenia były jak najbardziej trafione. Niespełna dwie godziny od momentu ujawnienia ciała kobiety przez mundurowych 54- latek został zatrzymany. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu, był nietrzeźwy dlatego też trafił do miejskiej izby wytrzeźwień.

Po wytrzeźwieniu trafił do Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo gdzie przeprowadzono z nim wstępne czynności. Następnie doprowadzono go do Prokuratury, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się. Po przesłuchaniu doprowadzono go do sądu gdzie na posiedzeniu orzeczono wobec niego 3 miesięczny areszt. Za zabójstwo grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Powrót na górę strony