Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad z nożem na lombard

Data publikacji 11.12.2011

Policjanci z Myśliborza zatrzymali 26 – latka, który w ubiegły wtorek z nożem napadł na lombard. Mężczyzna już trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności .

W miniony wtorek myśliborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na lombard. O zdarzeniu policję powiadomiła pracownica. Przybyli na miejscu funkcjonariusze ustalili, że nieznany wówczas jeszcze mężczyzna, przyszedł do lombardu, wszedł do budynku i grożąc dwóm kobietom nożem, zażądał wydania wszystkich pieniędzy. Kiedy kobiety wydały mu pieniądze, mężczyzna szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci, ustalili opis napastnika, sprawdzili monitoring i po analizie zebranego materiału wytypowali podejrzewanego. Następnie podjęli działania aby go zatrzymać. Niespełna dwie doby później mężczyzna pojawił się w swoim miejscu zamieszkania i to właśnie tam trafił w ręce myśliborskich funkcjonariuszy. Zatrzymany to 26 – letni mieszkaniec Myśliborza. Znany dobrze myśliborskiej Policji. W przeszłości zatrzymywany był za podobne przestępstwa. Okazało się, że szybko "rozprawił się" ze skradzionymi wcześniej pieniędzmi.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie, za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia, może grozić nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Myśliborzu wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony