Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie napadali z nożem

Data publikacji 12.12.2011

Policjanci z Lęborka zatrzymali grupę nastolatków, która z nożami w ręku napadała na ludzi i ich okradała. Najbardziej agresywni członkowie grupy zostali już osadzeni w areszcie i izbie dziecka. Za rozbój z użyciem noża grozi im od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przy sprawie pracowało kilkunastu policjantów z wydziału kryminalnego lęborskiej policji. Zatrzymanie podejrzanych było możliwe dzięki ustaleniom kryminalnych oraz zgłoszeniu kobiety, która widziała jak grupa nieletnich kopie młodego chłopaka. Zatrzymani młodociani bandyci to trzej 17-latkowie, dwaj 16-latkowie i 15-latek, wszyscy z terenu powiatu lęborskiego i wejherowskiego. Dwóch z zatrzymanych 16 i 17-latek, jak ustalono, było najbardziej agresywnych wobec ofiar, gdy pozostali z grupy kopali i bili ofiarę, oni z nożem w ręku wymuszali pieniądze i wartościowe przedmioty.

Dwóch najbardziej agresywnych napastników decyzją sądu zostało zatrzymanych. 17-latek trafił do aresztu śledczego, a 16-latek do Izby Dziecka skąd prawdopodobnie trafi do schroniska dla nieletnich o czym zadecyduje sąd rodzinny. Zastosowanie tak surowych kar dla młodocianych bandytów było spowodowane ich zachowaniem wobec ofiar. Tego typu przestępstwo traktowane jest w polskim prawie jako zbrodnia, za co grozi od 3 do 12 lat pozbawiania wolności.

Prawdopodobnie cała grupa będzie sądzona jak dorośli w myśl art. 10 kodeksu karnego, o co wnioskowała Policja, z uwagi na sposób działania sprawców.

(KWP w Gdańsku / mw)
 

Film Nastolatkowie napadali z nożem

Opis filmu: nastolatkowie, nóż, napad, izba, dziecka

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nastolatkowie napadali z nożem (format flv - rozmiar 7.01 MB)

Powrót na górę strony