Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za rozboje

Data publikacji 12.12.2011

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, a następnie zatrzymali, sprawcę czwartkowego napadu na placówkę SKOK w Rzeszowie. Okazało się, że 50-letni mężczyzna niespełna dwie godziny wcześniej zaatakował pracownicę kantoru w Ropczycach. Jest on również sprawcą napadu na placówkę Eurobanku w Rzeszowie. Przyznał się do zarzucanych czynów.

Do napadu doszło 8 grudnia. Około godz. 16.30 do jednej z rzeszowskich placówek SKOK wszedł mężczyzna. W pomieszczeniu przebywała wówczas 23-letnia pracownica obsługująca kasę. Mężczyzna skierował się bezpośrednio do stanowiska operacyjnego obsługiwanego przez kobietę i wszedł w strefę niedostępną dla klientów. Następnie wyciągnął nóż kuchenny i zażądał wydania pieniędzy. Gdy przestraszonej kobiecie nie udało się otworzyć sejfu, napastnik sam próbował go otworzyć. W trakcie tej czynności do placówki weszła inna kobieta, prosząc o obsłużenie. Korzystając z okazji pracownica kasy wybiegła na zewnątrz, wzywając pomocy. Spłoszony napastnik wybiegł chwilę po niej i uciekł.

W ciągu kilku minut na miejsce zdarzenia przybyli policjanci. Korzystając z podanego rysopisu, podjęli penetrację  zarówno terenu przyległego do budynku, jak i możliwych dróg ucieczki napastnika. Już po godzinie poszukiwań funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Przy zatrzymanym znaleźli nóż i torbę foliową, jaką posiadał sprawca w chwili napadu. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, jeszcze tego samego dnia około godz. 15.15 ten sam sprawca usiłował dokonać rozboju na pracownicy kantoru w Ropczycach. Gdy tam mu się nie udało  osiągnąć celu, przyjechał do Rzeszowa.

Wobec zebranych dowodów mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, a także do napadu na placówkę Eurobanku w Rzeszowie, który miał miejsce dwa miesiące temu. Sprawcy tych napadów grozi kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa 10 grudnia sąd rejonowy zastosował wobec 50-letniego mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony