Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował wirtualnym towarem

Data publikacji 12.12.2011

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy oszukał ponad 30 osób, robiących zakupy na portalach internetowych. Mężczyzna oferował klientom wirtualne aparaty fotograficzne i telefony komórkowe. Za taką „pomysłowość” grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa internetowe. Jak ustalili policjanci, na różnych aukcjach internetowych oferował towar w postaci aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych. Działał w okresie od kwietnia do listopada 2011 roku. Zdjęcia przedmiotów wystawionych do sprzedaży kopiował z innych portali i umieszczał je na swoim jako własne. Kupujący wpłacali na konto oszusta kwoty w granicach dwustu złotych i czekali na zamówiony towar. Jak się okazało, większość z nich nigdy nie otrzymała przesyłki z zakupionym sprzętem. Mężczyzna po prostu nie dysponował oferowanym towarem. W ten sposób oszukał kilkadziesiąt osób, które w sumie naraził na straty rzędu kilku tysięcy złotych.

Aktualnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności w tej sprawie, w tym czy nie ma więcej osób oszukanych przez 27-latka.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP Wrocław / ep)
 

Powrót na górę strony