Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek walczy o życie, napastnik zatrzymany

Data publikacji 12.12.2011

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że ranił nożem 19-letniego chłopaka. Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy, w przejściu podziemnym, pod rondem Kaponiera w Poznaniu. Poszkodowany walczy o życie w szpitalu.

Do Policji i pogotowia ratunkowego około godziny 1.30 dotarła informacja o tym, że 19-letni chłopak został raniony nożem w klatkę piersiową w centrum Poznania, w przejściu podziemnym pod rondem Kaponiera. Informację tę przekazał kolega rannego chłopaka, który jednocześnie udał się za uciekającym napastnikiem. Policyjny patrol będący w pobliżu, widząc dwóch biegnących za sobą mężczyzn, natychmiast interweniował. Po chwili policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zaatakowanie nożem.

Ranny mężczyzna o własnych siłach dotarł do recepcji jednego z pobliskich hoteli i tam stracił przytomność. Policjanci, zakładając mężczyźnie opatrunek, utrzymywali go przy życiu do chwili przyjazdu ratowników medycznych. 19-letni pokrzywdzony przebywa w jednym z poznańskich szpitali. Jego stan jest poważny.

Zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

(KWP w Poznaniu/js)

Powrót na górę strony