Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna "fabryka" psychotropów zlikwidowana

Data publikacji 12.12.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną „fabrykę” psychotropów. Dwaj organizatorzy przestępczego procederu już usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od kilku miesięcy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego rozpracowywali grupę zajmującą się wytwarzaniem amfetaminy i wprowadzaniem jej do obrotu. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze w miniony piątek (9.12) przeprowadzili realizację. Wspólnie z antyterrorystami weszli do budynku wielorodzinnego na terenie jednej z posesji w Toruniu. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez jednego z podejrzewanych mężczyzn (40 l.), w piwnicy funkcjonariusze znaleźli profesjonalnie zorganizowaną linię produkcyjną. Oprócz urządzeń, były tam też odczynniki chemiczne, przy pomocy których m.in. wytwarza się psychotropy. W piwnicy policjanci zatrzymali także 56-latka podejrzewanego również o udział w przestępczym procederze. Mężczyzna ten w przeszłości był już karany za wytwarzanie narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu.

W mieszkaniu należącym do 40-latka policjanci zabezpieczyli ponadto 3 pistolety, w tym jeden z tłumikiem, około tysiąc naboi oraz niewielkie ilości amfetaminy.

Obaj zatrzymani trafili do aresztu, a następnego dnia zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który przedstawił im zarzuty wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Młodszy z zatrzymanych odpowie także za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Kilka godzin później decyzją sądu obaj zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące. Teraz za przestępczą działalność może im grozić do 15 lat więzienia.

Policjanci prowadzący sprawę przewidują jej dalszy rozwój i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli mienie o łącznej wartości około 14 tys. złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony