Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Włamywacze wpadli w policyjną zasadzkę

O krok od sfinalizowania transakcji byli trzej włamywacze, którzy kilka dni temu włamali się do jednego z przedsiębiorstw przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie.

Sprawcy do firmy włamali się przez okno. Najpierw pokonali zabezpieczenie z metalowej kraty, a następnie po wyważeniu jednego ze skrzydeł okiennych dostali się do środka firmy. Tam dokonali spustoszenia kradnąc komputery, faksy, drukarki, telefony. Nie pozostawili również metalowego wiertła, które w chwili zatrzymania miał przy sobie jeden ze sprawców. Straty powstałe w wyniku tego włamania oszacowane zostały na kwotę 10.000 PLN. Dziś rano sprawcy tego włamania zostali zatrzymani w wyniku prowadzonej od kilu dni policyjnej zasadzki.

Policjanci na trop złodziei trafili kilka godzin po włamaniu, lecz z uwagi na brak wystarczających dowodów z decyzją o ich zatrzymaniu musieli wstrzymać się do dziś. Prowadzona obserwacja sprawców opłaciła się. Dziś przy próbie transakcji trzej mieszkańcy ul. Grygowej zostali zatrzymani. W tym przypadku cierpliwość się opłaciła, bo akcja zakończyła się nie tylko zatrzymaniem sprawców, lecz także odzyskaniem skradzionego sprzętu, który sprawcy ukryli w wózkowni w jednym z bloków przy ul. Grygowej. Podczas zatrzymania swoją niechęć do policji okazali niektórzy mieszkańcy ul. Grygowej, zgromadzeni w pobliżu miejsca zatrzymania sprawców. Agresja, jaka skierowana została w kierunku policjantów, połączona z groźbą odbicia siłowego zatrzymanych zmusiła "policyjnych operacyjniaków" do wezwania policyjnego wsparcia. Do odbicia jednak nie doszło.

Trzej zatrzymani to 25-letni Tomasz S. - poszukiwany na podstawie nakazu przez Komisariat III Policji w Lublinie, 24-letni Szymon M., oraz 20-letni Rafał J. wszyscy zatrzymani są znani lubelskiej policji. Wcześniej byli notowani za włamania i liczne kradzieże. Dzięki tej akcji, skradziony sprzęt wróci do właściciela.
Powrót na górę strony
Polska Policja