Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli wyłudzeniu pieniędzy z banku

Data publikacji 13.12.2011

Funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o próbę wyłudzenia kredytu. Jeden z nich właśnie miał podpisać umowę i otrzymać pieniądze a dwóch jego wspólników w tym czasie udawało klientów galerii handlowej. Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty. Wobec dwóch sąd zastosował tymczasowy areszt. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od informacji operacyjnej, którą pozyskali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Z wiedzy operacyjnej funkcjonariuszy wynikało, że 3 mężczyzn będzie próbowało wyłudzić kredyt w wysokości prawie 20 tysięcy złotych. Męzczyźni działali wspólnie i w porozumieniu. Posługiwali się sfałszowanymi dokumentami.

Tuż przez terminem wyznaczonym na podpisanie umowy stróże prawa przygotowali zasadzkę. Jeden z mężczyzn udał się do placówki bankowej w celu załawienia formalności, natomiast jego dwaj wspólnicy udawali klientów pobliskich sklepów. Funcjoanriusze zatrzymali całą trójkę. W samochodzie 50-letniego Zbigniewa F., który jak się okazało, był poszukiwany, policjanci zabezpieczyli liczne dokumenty, pieczątki, które to najprawdopodobniej mogły służyć do podobnych oszustw kredytowych. Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty oszustwa.

Czynności przeprowadzone przez policjantów wykazały, że Marcin D. i Zbigniew F. ogłaszali się w gazecie, jako doradcy kredytowi, obiecywali pośrednictwo i pomoc w uzyskaniu kredytów. Aktualnie funkcjonariusze sprawdzają ile innych podobnych przestęstw mają oni na swoim koncie. Obaj zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)

Powrót na górę strony