Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna komenda na Dolnym Śląsku wyremontowana w ramach unijnego projektu

Dolnośląska Policja podsumowała realizację kolejnego już projektu, współfinansowanego ze środków unijnych. Przed konferencją, która odbyła się 12 grudnia 2011 r. w Urzędzie Miasta w Miliczu, dokonano uroczystego, symbolicznego otwarcia zmodernizowanej w ramach projektu Komendy powiatowej Policji w Miliczu.

W uroczystości otwarcia Komendy Powiatowej Policji w Miliczu i konferencji poświęconej realizacji przedmiotowego projektu udział wzięli m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn oraz ścisłe kierownictwo dolnośląskiej komendy wojewódzkiej i milickiej komendy powiatowej, samorządowcy z powiatu milickiego, przedstawiciele prokuratury i sądu w Miliczu oraz innych służb, współpracujących z jednostką Policji powiatu milickiego.

Wcześniejszy stan budynku milickiej komendy powiatowej uniemożliwiał zapewnienie odpowiedniego standardu obsługi interesantów oraz negatywnie wpływał na estetykę całego ciągu ulicy Kościuszki, co miało wpływ na odbiór mieszkańców i turystów. W ramach projektu wykonano m.in. prace remontowo-renowacyjne obiektu, których celem była m.in. zmiana funkcji parterowej kondygnacji na cele punktu recepcyjnego oraz dostosowanie obiektu i jego bezpośredniego otoczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powyższe cele osiągnięto m.in. przez remont elewacji budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę wnętrza budynku zapewniającą odpowiednią funkcjonalność pomieszczeń oraz dostęp dla osób niepełnosprawnych oraz zagospodarowanie terenu wokół komendy.

Całkowita wartość projektu to blisko milion złotych, z czego ponad 37 proc. jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wczorajsza uroczystość była także okazją do podsumowania wyników plebiscytu na najpopularniejszego w ocenie mieszkańców, dzielnicowego tamtejszej komendy powiatowej. Mieszkańcy oddali ponad 1800 głosów. Największa liczba mieszkańców głosowała na asp. Andrzeja Pytlaka.

(KWP Wrocław / ep)

Nowe „oblicze” Komendy Powiatowej Policji w Oławie >>

Powrót na górę strony