Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 ton odpadów z Belgii trafiło do Polski

Data publikacji 13.12.2011

Policjanci z Bolesławca ujawnili transport odpadów - 20 ton zużytej odzieży - który trafił na teren powiatu z Belgii. Funkcjonariusze ustalili, że odpady były wykorzystywane do ogrzewania jednego z tamtejszych hoteli. O sprawie powiadomiono inspektorów ochrony środowiska.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z bolesławieckiej komendy powiatowej ujawnili 20 ton odpadów w postaci zużytej odzieży podczas rozładunku TIR–a, który przewiózł je z Belgii. Jak ustalili funkcjonariusze, ładunek został przewieziony do Polski, bez wymaganych zezwoleń.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, że odpady były wykorzystywane do ogrzewania jednego z hoteli, działających na terenie powiatu bolesławieckiego. O ujawnionych okolicznościach funkcjonariusze powiadomili także inspektorów ochrony środowiska. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd dokładnie pochodzą odpady i czy był to pierwszy tego typu transport.

Przypomnijmy, że w świetle kodeksu karnego za sprowadzanie wbrew przepisom odpadów z zagranicy oraz składowanie, czy przerabianie ich, gdy stwarza to zagrożenie dla ludzi czy środowiska, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kwestie te regulują także przepisy ustawy o ochronie środowiska i w takim przypadku, może się to wiązać z wysokimi karami administracyjnymi.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Film 20 ton odpadów z Belgii trafiło do Polski

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 20 ton odpadów z Belgii trafiło do Polski (format flv - rozmiar 6.61 MB)

Powrót na górę strony