Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka na podium mistrzostw w trójboju siłowym

Data publikacji 13.12.2011

Kolejny medal do swojej bogatej kolekcji dołożyła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie Patrycja Jurga–Murcha. To kolejny krążek w trójboju siłowym zdobyty przez panią sierżant, na co dzień policjantkę zespołu dochodzeniowego wydziału kryminalnego KPP.

W przez ostatni weekend w Puławach odbywały się Mistrzostwa Policji Seniorów w Trójboju Klasycznym – czyli konkurencjach znanych nam z trójboju siłowego, ale uprawianych bez specjalistycznego sprzętu, np. sprężystych „wspomagających” kostiumów. W zawodach tych swój kolejny sukces odniosła funkcjonariuszka KPP w Kościanie. W trzech konkurencjach „przerzuciła łącznie 285 kilogramów żelastwa”: przysiad – 100 kg, wyciskanie leżąc – 52,5 kg, martwy ciąg – 135 kg. Osiągnęła tym samym dokładnie ten sam rezultat jak jej „złota” rywalka. O losie najważniejszego medalu rozstrzygnęła waga zawodniczek. Kościańska policjantka waży 51 kilogramów, do złota zabrakło 500 gramów. W serii tegorocznych, ogólnopolskich zawodów to pierwsze „potknięcie” zawodniczki, która do tej pory stawała zawsze na najwyższym stopniu podium.

Pani sierżant trójbój trenuje od 7 lat. Z tego przez cztery lata już jako policjantka. Mistrzyni niechętnie opowiada o tym, czy swoją „sportową energię” musiała wykorzystywać w pracy. Koleżanki i koledzy z jej macierzystej jednostki wiedzą jednak, że niejednokrotnie tak bywało. Służbowy szef pani sierżant już zadeklarował swoją pomoc przed kolejnymi zawodami. Prócz opieki stricte zawodowej, nasza mistrzyni, aby zachować dietetyczny reżim, będzie się codziennie ważyć.

( KWP Poznań / ep)
 

Powrót na górę strony