Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację konopi

Data publikacji 13.12.2011

Policjanci z CBŚ i Konina wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali 29-latka i zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich. Podejrzany usłyszał zarzuty i objęto go dozorem policyjnym. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W minionym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali młodego mieszkańca gminy Golina i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich prowadzoną w pomieszczeniu gospodarczym. Natomiast w sobotę funkcjonariusze uderzyli w kolejne miejsce na terenie powiatu konińskiego. U 29-letniego mieszkańca okolic Konina, w trakcie przeszukania na poddaszu domu ujawniono 80 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju oraz około 100 gramów suszu roślinnego marihuany.

Pomieszczenie było profesjonalnie przygotowane, odpowiednio naświetlone, nawilżone i ocieplone. Policjanci zdemontowali aparaturę wspomagającą uprawę. Urządzenia, krzewy konopi i susz marihuany zabezpieczono do dalszych czynności.

29-letni mieszkaniec posesji usłyszał zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości narkotyków - przestępstw zagrożonych karą do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środki zapobiegawcze - dozór policji, poręczenie majątkowe na kwotę 10 tys. zł i zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony