Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w handlarzy narkotyków

Data publikacji 13.12.2011

Policjanci z CBŚ wspólnie z policjantami z KWP w Opolu i Brzegu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o uczestnictwo w obrocie narkotykami. Mieszkańcy powiatu brzeskiego, działając na terenie województwa opolskiego, przyczynili się do wprowadzenia na czarny rynek ponad 7 kg środków odurzających wartych blisko 100 tys. złotych. Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przez kilka miesięcy zbierali dowody świadczące o tym przestępczym procederze. Funkcjonariusze z CBŚ ustalili, że trzech mieszkańców powiatu brzeskiego od kilku lat uczestniczyło w obrocie znacznymi ilościami marihuany i amfetaminy na terenie Opolszczyzny.

Mężczyźni zostali zatrzymani w ubiegłym tygodniu na terenie Brzegu. Policjanci z CBŚ skoordynowali działania z funkcjonariuszami z KWP w Opolu i Brzegu, zatrzymując w jednym czasie, w różnych częściach miasta, trzech mężczyzn. Podejrzewani o działalność przestępczą mężczyźni podczas zatrzymania nie stawiali oporu, byli zaskoczeni działaniem policjantów.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznej ilości narkotyków.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, drugi na dwa miesiące, a trzeci z podejrzanych będzie podpisywał listę osób dozorowanych.

Początkiem śledztwa funkcjonariuszy z CBŚ, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, było zatrzymanie 16 grudnia 2009 roku trzech mężczyzn i kobiety, którym przedstawiono łącznie 54 zarzuty popełnienia przestępstw. Według ustaleń śledczych podejrzani uczestniczyli w obrocie narkotykami o wartości ponad 170 tys. złotych.

W prowadzonym od ponad 2 lat postępowaniu przygotowawczym śledczy przedstawili 41 osobom 136 zarzutów, sąd tymczasowo aresztował 13 podejrzanych. Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie o wartości blisko 200 tys. złotych.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony