Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podciął matce gardło, bo nie chciała iść spać

Data publikacji 14.12.2011

Elbląscy policjanci zatrzymali 27-latka, który ugodził swoją 59-letnią matkę nożem w szyję. Do zdarzenia doszło podczas awantury w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki w Elblągu. Ranna kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jej stan lekarze oceniają jako poważny. Mężczyzna w trakcie zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 27-latek w przeszłości był już karany, tym razem odpowie za uszkodzenie ciała. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki w Elblągu. To właśnie tam 27-letni Krzysztof S. podczas awantury domowej ugodził matkę nożem w szyję. Rana była na tyle poważna, że kobieta trafiła na oddział intensywnej terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Policję powiadomił dyspozytor pogotowia ratunkowego. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zatrzymali syna pokrzywdzonej. 27-latek był pijany. Po badaniu okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie przesłuchania napastnik wyjaśnił śledczym, że zrobił to ponieważ matka go zdenerwowała. Z jego relacji wynikało, że nie chciała spać i przeszkadzała mu w oglądaniu telewizji.

Wobec mężczyzny policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt. Z pewnością zostanie również przebadany psychiatrycznie. W przeszłości 27-latek był już notowany za włamania. Tym razem odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu własnej matki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony