Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne negocjacje zakończone sukcesem

Data publikacji 14.12.2011

Przez 3 godziny policyjni negocjatorzy rozmawiali z mężczyzną, który zamknął się w mieszkaniu na VI piętrze i groził, że zrobi krzywdę sobie i rodzinie. Zanim funkcjonariusze weszli do mieszkania, desperat zdążył okaleczyć siebie. Pozostałym domownikom nic się nie stało. Sprawca trafił do szpitala psychiatrycznego.

Do kryzysowej sytuacji doszło wczoraj na rybnickim osiedlu "Nowiny". Około 20.30 dyżurny komendy odebrał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań. Na miejscu policjanci ustalili, że 35-letni mieszkaniec Rybnika biegał po klatce schodowej z nożem, następnie wszedł do swojego mieszkania i zamknął się w środku, jednocześnie grożąc rodzinie. W pomieszczeniach były jego żona, matka i trójka małoletnich dzieci. Policjanci negocjowali przez dwie godziny zza zamkniętych drzwi, a kiedy w końcu zostali wpuszczeni do mieszkania rozmowa trwała kolejną godzinę.

Dzięki policyjnym działaniom mężczyzna się uspokoił i nie zrobił nikomu krzywdy. Po zaopatrzeniu medycznym rybniczanin został przewieziony do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywa na obserwacji. Obecnie śledczy ustalają co było powodem tak desperackiego zachowania. W akcji wraz ze stróżami prawa uczestniczyli strażacy z Rybnika i Jastrzębia oraz załoga pogotowia ratunkowego.

(KWP Katowice / ep)
 

Powrót na górę strony