Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwał bijatykę kilku mężczyzn

Data publikacji 14.12.2011

Jechał samochodem, kiedy zauważył kilku bijących się mężczyzn. Policjant z Krosna, który w tym czasie był po służbie, zatrzymał auto, ujął dwóch napastników i wezwał na miejsce pomoc. Aktualnie trwa wyjaśnianie szczegółów tego zdarzenia.

Wczoraj, kilkanaście minut po godz. 14.00 jeden z policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, jadąc samochodem, zauważył grupę kilku mężczyzn, którzy kopali leżące na chodniku dwie osoby. Funkcjonariusz, będący w czasie wolnym od służby, nie pozostał obojętny i zatrzymał się, aby udzielić pomocy zaatakowanym. Okazał legitymację służbową, co sprawiło, że napastnicy przestali bić leżących i próbowali uciec. Policjant zdołał jednak zatrzymać dwóch sprawców oraz wezwać na miejsce dodatkowe patrole. Ponieważ jeden z pobitych odczuwał ból głowy, nie obeszło się bez pomocy karetki pogotowia.

Po wylegitymowaniu uczestników zajścia okazało się, że napastnikami byli dwaj mieszkańcy Krosna w wieku 17 i 20 lat, zaś ich ofiarami 31-latek i 35-latek z gminy Dukla. Na szczęście żaden z nich nie doznał poważniejszych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało natomiast, że wszyscy są pod wpływem alkoholu.

W czasie rozmowy mężczyźni odmiennie przedstawiali przebieg zajścia. Według relacji dwóch młodszych, sprowokował ich najbardziej pijany 31-latek, a oni się tylko bronili. Dlatego też szczegóły zdarzenia wyjaśnione zostaną w trakcie dalszego postępowania.

(KWP w Rzeszowie/js)
 

Powrót na górę strony