Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechali zwiedzać, a trafił się samochód

Data publikacji 14.12.2011

Trzech turystów z Czech przyjechało do Polski na wycieczkę. Gdy trafił się im samochód, postanowili go ukraść. Nie udało się jednak wywieźć „pamiątki” za granicę. Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali sprawców i odzyskali skradzione auto.

Wczoraj nad ranem oficer dyżurny Komisariatu w Bystrzycy Kłodzkiej otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu na szkodę mieszkańca. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za skradzionym pojazdem, który - jak się później okazało - jechał w kierunku granicy z Republiką Czeską. Sprawdzili teren miasta i gminy Bystrzycy Kłodzkiej i w jednej z pobliskich miejscowości odnaleźli skradziony pojazd, a przy nim sprawców. Jeden z mężczyzn na widok policjantów podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Okazało się, że sprawcami kradzieży byli obywatele Czech w wieku od 22 do 39 lat, którzy zamierzali wywieźć skradziony pojazd poza granicę kraju. Połączyli go linką holowniczą z pojazdem campingowym, który - jak się później okazało - także pochodził z kradzieży.

Bystrzyccy policjanci odzyskali nie tylko skradzione pojazdy, ale także zabezpieczyli dużą ilość przedmiotów, które mogły pochodzić z kradzieży lub mogły służyć do popełnienia innych przestępstw. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi klucze, wytrychy, łomy i tabliczki znamionowe innych pojazdów.

Dzięki policjantom poszkodowany odzyskał swój pojazd natomiast sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Ustalono, że jeden ze sprawców był już karany za kradzież samochodów, a inny jest poszukiwany przez czeską policję. Jeszcze dziś sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury.

(KWP Wrocław / ep)
 

Powrót na górę strony