Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł pracodawcę i zrobił zakupy

Data publikacji 15.12.2011

Mikrofalówkę, radio-budzik, wagę łazienkową, sprzęt rtv zabezpieczyli śródmiejscy kryminalni w jednym z mieszkań w Warszawie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ciągu dwóch miesięcy wykorzystując kartę kredytową pracodawcy zrobił zakupy w Internecie za kwotę ponad 13 tys. złotych. Mężczyźnie już przedstawiono zarzuty kradzieży pieniędzy z konta jednego z muzeów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału operacyjno-rozpoznawczego śródmiejskiej komendy od kilku dni pracowali nad zgłoszeniem kradzieży pieniędzy z konta jednego z warszawskich muzeów. Ktoś, używając danych z karty, zrobił zakupy w Internecie za kwotę ponad 13 tys. złotych. Funkcjonariusze, jak po nitce do kłębka, dotarli do byłego pracownika muzeum, który wcześniej miał w rękach kartę i zlecenie realizacji zakupów. Jak się okazało, nieuczciwy pracownik, oprócz wykonania polecenia, chciał wykorzystać środki finansowe należące do muzeum.

Kryminalni weszli około 8.30 do jednego z mieszkań budynku przy ul. Millera w Warszawie. Zatrzymali Kornela S. (25 l.). Mężczyzna przyznał się do wykorzystania karty pracodawcy. Policjanci zabezpieczyli w jego w mieszkaniu przedmioty, które kupił za cudze pieniądze.

Kornel S. trafił do komendy przy ul. Wilczej. Śródmiejscy dochodzeniowy przedstawili mu zarzut kradzieży. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony