Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z fałszywkami

Data publikacji 15.12.2011

Policjanci zatrzymali 61-latka, który posiadał fałszywe pieniądze. W jego plecaku mundurowi znaleźli w sumie blisko 170 fałszywych banknotów: 10-, 50- i 100-złotowych. Okazało się, że mężczyzna miał trafić do więzienia w związku z wcześniejszym wprowadzaniem do obrotu podrobionych pieniędzy.

Funkcjonariusz Posterunku Policji w Janowie, jadąc na służbę, zauważył w centrum miejscowości siedzącego na przystanku poszukiwanego mężczyznę. Policjant, wiedząc, że 61-latek jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności, natychmiast skontaktował się z będącym na służbie kolegą. Chwilę później funkcjonariusze wspólnie zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że już wcześniej był on notowany jako sprawca różnych przestępstw.

Podczas kontroli jego bagażu policjanci znaleźli, w jego plecaku, saszetkę, a w niej duży plik banknotów. To wzbudziło podejrzenia mundurowych, tym bardziej, że 61-latek miał trafić do więzienia w związku z wcześniejszym wprowadzaniem do obrotu fałszywych pieniędzy. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Wśród blisko 170 banknotów zabezpieczonych u zatrzymanego 11 miało nominał 100 złotych, 20 banknotów - nominał 50 złotych, a 138 banknotów - nominał 20 złotych. Wszystkie banknoty były fałszywe. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli drukarkę oraz narzędzia, które najprawdopodobniej służyły do wytwarzania „fałszywek”.

Mężczyzna usłyszał już zarzut podrabiania pieniędzy i dzisiaj został doprowadzony do sądu. Grozi mu kara od 5 nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony