Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże i włamania do samochodów

Data publikacji 15.12.2011

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gdyni, który usłyszał zarzuty m.in. kradzieży i włamań do samochodów. Przestępstw tych dokonał z dwoma zatrzymanymi wcześniej wspólnikami. Straty oszacowano na blisko 200 tys. złotych. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Puccy kryminalni sprawą włamań na terenie powiatu zajmowali się od dłuższego czasu. Wpadli na trop 3-osobowej grupy (41-latka z Gdyni oraz dwóch mieszkańców powiatu wejherowskiego w wieku 19 i 20 lat).

Ustalenia funkcjonariuszy operacyjnych pozwoliły na zatrzymanie dwóch młodszych mężczyzn, natomiast 41-latek ukrywał się. Do jego zatrzymania doszło w miniony poniedziałek w Rumi podczas pościgu.

Okazało się, że przestępcy działali na terenie niemal całego województwa pomorskiego od maja do lipca br. Kradli głównie pojazdy osobowe marki volkswagen oraz quady, włamywali się również do samochodów, zabierając z nich cenne wyposażenie m.in. radioodtwarzacze, nawigacje GPS, inne pozostawione przez pokrzywdzonych przedmioty.

Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu jak do tej pory oszacowano na blisko 200 tys. złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyźni ukradli 10 pojazdów, były to głównie samochody osobowe i quady. Aż 24-krotnie włamywali się do samochodów.

W sumie 30 zarzutów śledczy postawili 20- i 41-latkowi. 19-latek usłyszał 6 zarzutów popełnienia przestępstw. Za kradzież pojazdu, kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj pucki sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony