Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za włamanie do bankomatu i odzyskane pieniądze

Data publikacji 15.12.2011

Tymczasowe areszty dla trzech mężczyzn, zatrzymanych przez wrocławskich policjantów w związku z podejrzeniem o włamanie do bankomatu i kradzież pieniędzy. Łupem sprawców padło blisko 160 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną gotówkę, której część była zakopana w ziemi. Zabezpieczyli także auto, kupione za skradzione pieniądze.

Trzej mężczyźni, ustaleni i zatrzymani przez policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu wrocławskiej komendy miejskiej, podejrzani o włamanie do jednego z bankomatów działających na terenie miasta i kradzież pieniędzy, zostali na wniosek prokuratury, decyzją sądu tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej policjanci w wyniku działań operacyjnych zatrzymali trzech mieszkańców Wrocławia w wieku od 29 do 33 lat, podejrzewanych o włamanie do bankomatu i kradzież pieniędzy w kwocie blisko 160 tysięcy złotych. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna pracujący w jednej z firm ochrony obsługującej tego typu urządzenia. Do zdarzenia doszło w listopadzie tego roku na terenie wrocławskiej dzielnicy Rakowiec. W związku z zatrzymaniem funkcjonariusze odnaleźli w miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych ponad 45 tysięcy złotych. Cała trójka trafiła wówczas do policyjnego aresztu.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie policjanci odnaleźli także u kolejnego z zatrzymanych pieniądze w kwocie ponad 85 tys. złotych, które jak się okazało były ukryte w skrzynce i zakopane w ziemi, na terenie jego posesji. Wyjaśniając wszystkie okoliczności tej sprawy, funkcjonariusze ustalili także, że jeden z zatrzymanych mężczyzn, za część skradzionej gotówki kupił auto. Samochód policjanci odnaleźli i zabezpieczyli na terenie powiatu oławskiego.

Teraz zatrzymanym za przestępstwo, o które są podejrzani, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / ep)
 

Powrót na górę strony