Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni chuligani odpowiedzą za udział w zamieszkach

Data publikacji 15.12.2011

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców wspólnie z funkcjonariuszami z łódzkiej komendy wojewódzkiej zatrzymali kolejnych ośmiu chuliganów, którzy 28 lutego 2009 roku w trakcie Wielkich Derbów Śląska brali udział w zamieszkach na stadionie śląskim. Do tej pory w tej sprawie zatrzymano już 41 osób, z których większość dobrowolnie poddała się karze. W wielu przypadkach w ich ustaleniu pomogli internauci, którzy rozpoznali stadionowych chuliganów na zdjęciach umieszczonych na stronie internetowej śląskiej policji.

Pięciu ostatnio zatrzymanych pseudokibiców, to mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku od 20 do 35 lat. Dwaj kolejni ustaleni pseudokibice Widzewa Łódź w zakładzie karnym w Łodzi odsiadywali wyroki za przestępstwa narkotykowe. Ósmego stadionowego chuligana – sympatyka Ruchu Chorzów - kryminalni zatrzymali w Jaworznie. Prokurator Rejonowy w Chorzowie dwóch zatrzymanych objął dozorem policyjnym i zastosował wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie 200 złotych. Czterech pozostałych, którzy przyznali się do zarzucanych czynów, poddało się dobrowolnie karze 1 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Zatrzymania te są efektem pracy policjantów z zespołu do walki z przestępczością pseudokibiców przy Wydziale Kryminalnym KWP w Katowicach. Pomagali im kryminalni z bliźniaczej komórki w łódzkiej komendzie wojewódzkiej.

Przypomnijmy: W czasie meczu, który odbył się ponad dwa lata temu pomiędzy Ruchem Chorzów i zabrzańskim Górnikiem, sympatyzujący z miejscową drużyną chuligani wtargnęli na bieżnię Stadionu Śląskiego. Niszcząc i wyrywając metalowe elementy reklam, próbowali wywołać bójkę z kibicami z Zabrza. Ochrona nie dopuściła jednak do tego. Między innymi na podstawie zdjęć i filmów z monitoringu do tej pory zatrzymano już 41 osób biorących udział w tych zamieszkach. Większość z nich poddała się dobrowolnie karze. W wielu przypadkach w ustaleniu tożsamości sprawców pomogli internauci, którzy rozpoznali zadymiarzy na zdjęciach umieszczonych na stronie internetowej śląskiej policji. Z ostatniej ósemki zatrzymanych, trzech figurowało również na stronie WWW.

Policjanci w dalszym ciągu ustalają i będą zatrzymywać pozostałych uczestników tych zajść.

Stróże prawa zwalczający przestępczość stadionową nadal czekają w KWP w Katowicach na wszelkie informacje w tej sprawie pod tel. 32 200 2655, 32 200 2766 lub 32 200 2770. Zachęcają również samych zainteresowanych do dobrowolnego zgłoszenia się.


(KWP w Katowicach / mw)

Film Kolejni chuligani odpowiedzą za udział w zamieszkach

Opis filmu: pseudokibice

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejni chuligani odpowiedzą za udział w zamieszkach (format flv - rozmiar 3.44 MB)

Powrót na górę strony