Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił żonę, złamał jej rękę i groził pozbawieniem życia

Data publikacji 15.12.2011

Podczas domowych awantur nożem i siekierą groził żonie i dwóm córkom. Policjanci z komisariatu w Tłuszczu zatrzymali 50-letniego Wojciecha J., który usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Zastosowano wobec niego policyjny dozór oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do rodziny.

Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu zostali powiadomieni o kolejnej awanturze domowej w miejscowości Jarzębia Łąka. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna miał grozić żonie i dwóm córkom pozbawieniem życia. Kobieta zeznała, że od kilku miesięcy jej mąż nie tylko pod wpływem alkoholu, lecz również na trzeźwo znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią i dziećmi. Popychał, dusił, szarpał za włosy i ubrania żonę oraz córki, używając przy tym niejednokrotnie słów wulgarnych i obraźliwych. Wielokrotnie, trzymając w ręce nóż, groził, że zrobi im krzywdę. W połowie listopada agresywne zachowanie męża doprowadziło do złamania ręki u kobiety.

Obawiając się o dalsze bezpieczeństwo kobiet mundurowi zdecydowali się na zatrzymanie mężczyzny. 50-latek w stanie nietrzeźwości z wynikiem badania prawie 3 promile alkoholu w organizmie trafił do policyjnej celi. Wojciech J. już został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Zebrany materiał dowodowy, w tym przesłuchanie pokrzywdzonych kobiet i świadków, pozwolił prokuratorowi rejonowemu w Wołominie na zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazał mu zbliżania się do rodziny. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony