Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za pieniądze umożliwiali zdobycie praw jazdy

Data publikacji 15.12.2011

Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji rozbili grupę przestępczą, która na podstawie fałszywych dokumentów, za pieniądze, zajmowała się pośrednictwem w uzyskaniu praw jazdy. W ręce stróżów prawa wpadły trzy osoby, w tym właściciel jednego z podbeskidzkich ośrodków szkolenia kierowców. Podejrzanym przestawiono łącznie ponad 120 zarzutów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach zatrzymali w tej sprawie trzy osoby - 57-letniego właściciela ośrodka szkolenia kierowców, 51-letniego lekarza oraz 41-letniego instruktora nauki jazdy.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni pobierając opłaty wystawiali m.in. fałszywe zaświadczenia o ukończeniu kursów na poszczególne kategorie prawa jazdy, za pieniądze wystawiali również nierzetelne orzeczenia lekarskie - badania lekarskie dla kandydatów na kierowców także odbywały się bez udziału zainteresowanych. Zajmowali się również przyspieszaniem terminów egzaminów państwowych. Jak ustalono, przestępczy proceder trwał od 2001 do 2010 roku.

Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyznom łącznie ponad 120 zarzutów popełnienia przestępstw. Decyzją Sądu Rejonowego w Bielsku Białej, instruktor został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałej dwójki prokurator zastosował poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny. Grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

 

Powrót na górę strony