Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywrócili dzieciom wiarę w św. Mikołaja

Data publikacji 15.12.2011

Wiara w św. Mikołaja może jednak czynić cuda. Przekonało się dziś o tym czterdzieścioro sześcioro dzieciaków z jednej z podlubelskich podstawówek, których odwiedził z prezentami św. Mikołaj i policyjna maskotka sierż. Poli. Wizyta gości to zasługa policjantów oraz pracowników Telewizji Lublin, którzy postanowili przywrócić uśmiech na dziecięcych twarzach po tym, jak w minionym tygodniu złodzieje ograbili je z marzeń, kradnąc ze szkoły wszystkie przygotowane dla nich prezenty.

Na dzień 6 grudnia zwykle z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Tak było również w przypadku uczniów szkoły podstawowej w maleńkiej miejscowości Warszawiaki pod Lublinem. W tym szczególnym dniu czterdzieścioro sześcioro uczniów czekało na Mikołaja, który miał obdarować je prezentami. Tak się jednak nie stało. Zabrakło Mikołaja i wyczekiwanych paczek. Ten dzień maluchy zapamiętały jako jeden z najsmutniejszych.

Jak się okazało, przygotowane dla uczniów paczki zostały w perfidny sposób skradzione. Do tego wyrafinowanego przestępstwa doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Sprawcy przez okno w piwnicy dostali się do budynku. Buszując po pomieszczeniach placówki, skradli spalinową kosiarkę, metalową szafę z dokumentami i laptopem. Ale to nie wszystko. Złodzieje nie zadowolili się tylko tym łupem. Sięgnęli dalej - do szafy dyrektora, gdzie znajdowało się 46 przygotowanych na 6 grudnia dziecięcych paczek.

Dyrekcja placówki oszacowała powstałe straty na kwotę około 6 tys. złotych. Jednak materialna strata okazała się być nieporównywalna do smutku, który pojawił się niespodziewanie na dziecięcych buziach, kiedy wyszło na jaw, że Mikołaja nie będzie.

Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do szkolnej placówki do działań związanych z poszukiwaniem sprawców zostali zaangażowani niemal wszyscy miejscowi funkcjonariusze z Bełżyc. Policjanci skrupulatnie zabezpieczali ślady, ustalali świadków zdarzenia. Mundurowi wpadli już na pierwszy trop. Przed kilkoma dniami znaleźli porzuconą w pobliskim lesie częściowo nadpaloną metalową szafę. Ujawnione zostały również porzucone maszyny rolnicze skradzione tej samej nocy z pobliskiego gospodarstwa. Policjanci przypuszczają, że obie kradzieże mogli dokonać ci sami sprawcy.

Bezwzględność przestępców i ich nieczułość na krzywdę dzieci głęboko poruszyła funkcjonariuszy, którzy postanowili przywrócić uśmiech na dziecięcych twarzach. Mundurowi wspólnie z przedstawicielami Telewizji Lublin zorganizowali mikołajki. Dzisiaj o godz. 10.00 św. Mikołaj w asyście policyjnej maskotki – sierż. Poli zagościli w szkole w Warszawiakach. Towarzyszyli im policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie, komendant Komisariatu Policji w Bełżycach, dzielnicowy oraz przedstawiciele TV Lublin. Przyjazd niespodziewanych gości wzbudził radość uczniów.

Maluchy zebrane na sali gimnastycznej, w obecności dyrekcji, nauczycieli i rodziców, otrzymały długo oczekiwane paczki. Dzieciaki nie kryły wzruszenia z otrzymanych podarków. Chętnie pozowały też do wspólnego zdjęcia.

Policjanci przy okazji zapewnili, że zrobią wszystko co w ich mocy, by zatrzymać włamywaczy i postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości.

(KWP w Lublinie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.44 MB)

Powrót na górę strony