Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli 5000 działek amfetaminy

Data publikacji 16.12.2011

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 32-latka, u którego w mieszkaniu zabezpieczono amfetaminę, z której można by było przygotować ponad 5000 dilerskich działek. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych narkotyków oszacowano na przeszło 20 tys.zł. Niewykluczone, że mężczyzna odpowie nie tylko za posiadanie środków odurzających, ale również za handel nimi.

Jastrzębscy kryminalni, na podstawie zgromadzonych wcześniej informacji, zatrzymali 32-latka podejrzanego o przestępczość narkotykową. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli u niego amfetaminę, z której można by było przygotować ponad 5000 działek dilerskich wartych na czarnym rynku przeszło 20.000 złotych. Oprócz amfetaminy, w mieszkaniu mężczyzny stróże prawa zabezpieczyli ampułki z morfiną, marihuanę oraz wagę elektroniczną. Śledczy znaleźli także 6.000 złotych w gotówce, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien. Oprócz tego w mieszkaniu 32-latka policjanci znaleźli również elektronarzędzia pochodzące najprawdopodobniej z innych przestępstw.

Mężczyzna był już wcześniej karany. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczona ilość narkotyków jasno wskazuje, że zatrzymany mógł się również zajmować ich sprzedażą. Niewykluczone więc, że dzisiaj prokurator może zadecydować o przedstawieniu 32-latkowi właśnie takiego zarzutu. Wówczas zatrzymanemu groziłoby nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Przejęli 5000 działek amfetaminy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przejęli 5000 działek amfetaminy (format flv - rozmiar 6.53 MB)

Powrót na górę strony