Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł i ugodził nożem niepełnosprawnego mężczyznę

Data publikacji 16.12.2011

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu Bartoszowi K., który na klatce schodowej napadł na niepełnosprawnego mężczyznę. Sprawca pod pretekstem udzielenia pomocy pokrzywdzonemu, ugodził go nożem w plecy i zażądał wydania pieniędzy. Szybka reakcja policjantów oraz dokładny opis wyglądu napastnika przekazany przez ofiarę, pozwoliły na zatrzymanie 23-latka kilkanaście minut później.

Oficer dyżurny ełckiej Policji odebrał telefon od 33-letniego mężczyzny, który został napadnięty i ugodzony nożem. Z relacji poszkodowanego wynikało, że napastnik podszedł do niego gdy ten zmierzał z parkingu do bloku, w którym mieszka. Zaproponował mu pomoc gdyż 33-latek jest niepełnosprawny i porusza się głównie za pomocą rąk. Pomimo tego, że mężczyzna odmówił, sprawca był nachalny. Gdy pokrzywdzony wszedł do klatki schodowej 23- latek z tyłu ugodził go nożem w plecy i zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony zaczął się bronić i wzywać pomocy. Wtedy to napastnik uciekł. Na szczęście pokrzywdzony miał na sobie kurtkę i rana na ciele nie była groźna. Szybka reakcja na zgłoszenie i podany przez pokrzywdzonego opis napastnika pozwoliły na zatrzymanie sprawcy. Już kilkanaście minut po zdarzeniu Bartosz K. był w rękach mundurowych.

Jak się okazało, 23-latek ma na nodze opaskę z elektronicznym dozorem i jest dobrze znany policjantom. Wcześniej był już karany za kradzieże, kradzieże z włamaniem, niszczenie mienia i jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Po zbadaniu okazało się, że zatrzymany miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Ełku trafił do aresztu i usłyszał zarzuty. Prokurator wystąpił już do sądu o zastosowanie wobec Bartosza K. tymczasowego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony