Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli elementy zapewniające bezpieczeństwo na kolei

Data publikacji 16.12.2011

Na ponad 180 tys. zł wyceniły swoje straty Polskie Koleje Państwowe, po kradzieży wyposażenia skrzyń technicznych, znajdujących się na trasie kolejowej Warszawa Wschodnia - Celestynów. Skradzione ze skrzyń urządzenia miały bezpośredni związek z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Policjanci z otwockiego wydziału kryminalnego zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu otwockiego. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Na szlaku kolejowym pomiędzy Warszawą Wschodnią, a Celestynowem doszło do włamania i kradzieży elementów wyposażenia znajdującego się w przytorowych skrzyniach technicznych. Zdewastowano i okradziono trzy szafy zasilające. Łącznie skradziono 14 sztuk przekaźników i 5 transformatorów. Nie była to jednak pierwsza kradzież, kilka dni wcześniej na tej samej trasie doszło do podobnej kradzieży.

Polskie Koleje Państwowe poniesione straty wyceniły na ponad 180 tysięcy złotych. Jednak w tej sprawie chodziło głównie o bezpieczeństwo pasażerów. Skradzione ze skrzyń urządzenia miały bezpośredni związek z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu Służby Ochrony Kolei, funkcjonariusze z Otwocka wpadli na ślad, po którym udało się dotrzeć do 21-letniego Marcina W. Policjanci ustalili, że sprawcy rozebrali skradzione urządzenia i sprzedali na jednym ze skupów złomu za niecałe 600 złotych.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, wczoraj rano policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Oprócz Marcina W. w ręce funkcjonariuszy wpadł 31-letni Andrzej Ch. Policjanci odzyskali również część skradzionych elementów, natomiast obaj zatrzymani trafili do otwockiego aresztu.

Wobec obu zatrzymanych policjanci wystąpią do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KSP / mw)

Film Kradli elementy zapewniające bezpieczeństwo na kolei

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli elementy zapewniające bezpieczeństwo na kolei (format flv - rozmiar 1.81 MB)

Powrót na górę strony