Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad z niebezpiecznym narzędziem

Data publikacji 16.12.2011

Kryminalni z Nysy i Opola zatrzymali sześć osób w związku z napadem rabunkowym na stację paliw oraz usiłowaniem rozboju w jednym ze sklepów w Nysie. Zatrzymani to mieszkańcy Opolszczyzny w wieku od 17 do 27 lat. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

23 listopada w Nysie na jednej ze stacji paliw miał miejsce napad rabunkowy. Zamaskowani sprawcy, grożąc użyciem broni, zażądali od obsługi stacji wydania pieniędzy. Po ich kradzieży oddalili się z miejsca zdarzenia.

Natomiast na początku grudnia, w jednym ze sklepów przy ul. Grodkowskiej w Nysie, zamaskowany sprawca, grożąc użyciem broni, usiłował ukraść pieniądze. Jednak swego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony.

Policjanci oraz prokuratorzy prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych napadów. 13 grudnia 2011 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nysie wraz z kryminalnymi z Opola (KMP i KWP) zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 27 lat. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami Opolszczyzny.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego pięciu zatrzymanym mężczyznom przedstawiony został zarzut dotyczący napadu rabunkowego na stację paliw, z czego trzy osoby odpowiedzą także za usiłowania rozboju w sklepie. Szósty mężczyzna (27-latek) usłyszał jeden zarzut usiłowania rozboju w sklepie. Wczoraj (15 grudnia), na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o 3-miesięcznym tymczasowym areszcie dla wszystkich podejrzanych.

Szóstce mężczyzn za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Śledztwo w tej sprawie prowadzi nyska prokuratura.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony