Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy komisariat Policji w Czerwonaku

Data publikacji 16.12.2011

Funkcjonalność, atrakcyjna architektura, dbałość o detale wykończeniowe - tak w kilku słowach opisać można nowy Komisariat Policji w Czerwonaku. Powstał on ze środków Komendy Głównej Policji, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Poznaniu i Gminy Czerwonak.

Komisariat Policji w Czerwonaku powstał dzięki wzajemnemu zrozumieniu i doskonałej współpracy pomiędzy administracją samorządową a Policją. Mimo, że rozmowy i starania związane z lokalizacją siedziby oraz środkami niezbędnymi do jej budowy trwały od lat, każdej ze stron przyświecał jasno określony cel - zbudowanie komisariatu od podstaw. Wreszcie porozumienie zawiązane między Starostwem Powiatowym w Poznaniu, Gminą Czerwonak i Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, doprowadziło w pierwszej dekadzie tego roku, do wmurowania aktu erekcyjnego i rozpoczęcia budowy przyszłej jednostki Policji.

Nowo powstały Komisariat Policji w Czerwonaku zbudowany został na nieruchomości o powierzchni prawie 2000 m/kw. Po kilku miesiącach intensywnych prac, do użytku przekazana została siedziba o powierzchni użytkowej liczącej prawie 400 m/kw. Dodatkowo, w sąsiedztwie budynku, zbudowano garaże, a pozostałą część otoczenia ( dojazdy, chodniki, zieleń, oświetlenie zewnętrzne) zaprojektowano z wyczuciem i smakiem.

Uroczyste otwarcie nowej jednostki Policji odbyło się 15 grudnia br. W uroczystości udział wziął m. in. Piotr Florek Wojewoda Wielkopolski, Jan Grabkowski Starosta Poznański, Mariusz Poznański Wójt Gminy Czerwonak, a także insp. Krzysztof Jarosz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu i insp. Zbigniew Hultajski Komendant Miejski Policji w Poznaniu. Wśród obecnych byli także parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, wymiaru sprawiedliwości, Komendy Głównej Policji oraz kadra kierownicza i funkcjonariusze wielkopolskiej i poznańskiej Policji wraz z reprezentantami związków zawodowych.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony