Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana kontrabanda

Data publikacji 16.12.2011

Makowscy policjanci zatrzymali 54-letniego obywatela Armenii, podejrzanego o posiadanie i handel wyrobami tytoniowymi i spirytusem bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 12 tysięcy paczek papierosów i ponad tysiąc litrów spirytusu. Wartość zabezpieczonych wyrobów to około 200 tysięcy złotych.

Makowscy Kryminalni od długiego czasu prowadzili działania operacyjne w sprawie nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi i spirytusowymi. Głównym podejrzanym był obywatel Armenii. W czwartek wspólna akcja policjantów wydziału kryminalnego i miejscowej „drogówki” doprowadziła do zatrzymania w miejscowości Gąsewo 54-latka, który poruszał się volkswagenem.

W samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli dwa worki foliowe, w których znajdowało się 1100 paczek papierosów bez znaków akcyzy. W mieszkaniu należącym do zatrzymanego mężczyzny ujawniono i zabezpieczono łącznie 12 218 paczek różnego rodzaju papierosów, 1234 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 300 kg tytoniu.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony