Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju ustaleni i aresztowani

Data publikacji 16.12.2011

Policjanci wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. Okazali się nimi trzej młodzi ludzie. Sprawcy zaatakowali mieszkańca Niebocka, wsadzili go siłą do samochodu i wywieźli w rejon brzozowskiego przysiółka „Podlesie”. Ich łupem padło blisko 4 tys. zł i telefon komórkowy. Wczoraj wobec napastników Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do napadu doszło w nocy z 11 na 12 grudnia br. kilka minut po północy. Trzech młodych mężczyzn, wykorzystując stan upojenia alkoholowego mieszkańca Niebocka, doprowadziło go do stanu bezbronności, siłą wsadziło do samochodu, a następnie wywiozło w rejon brzozowskiego przysiółka „Podlesie”. Ich łupem padło blisko 4 tys. złotych i telefon komórkowy. Sprawcy odjechali z miejsca przestępstwa, pozostawiając mężczyznę.

O zdarzeniu poinformował brzozowską Policję sam pokrzywdzony. Zaalarmowani policjanci niezwłocznie przystąpili do działania. W oparciu o zapis monitoringu i informacje, funkcjonariusze wydziału kryminalnego w przeciągu trzech dni ustalili i zatrzymali sprawców tego rozboju. Okazali się nimi trzej młodzi ludzie w wieku 19, 20 i 21 lat. Są to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego i sanockiego.

Zatrzymani usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Brzozowie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony