Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój i włamania na plebanie

Data publikacji 16.12.2011

Śremscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o napad na starszą kobietę. Łupem złodzieja padły monety okolicznościowe przechowywane w domu ofiary. Policjanci ustalili również, że zatrzymany może mieć na koncie liczne włamania na terenach plebanii, znajdujących się w różnych częściach kraju. Sprawa prowadzona ma charakter rozwojowy.

Do napadu na starszą kobietę doszło w środę rano. Mężczyzna, wchodząc do domu ofiary, przewrócił ją i ukradł monety okolicznościowe. Poszukiwania sprawcy ruszyły natychmiast. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, mężczyzna zatrzymany został w Dolsku (pow. śremski). Do zatrzymania doszło w pobliżu jednej z plebanii. Przy 29-latku znaleziono m.in. sznurki i taśmy mogące posłużyć do krępowania.

Na podstawie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna może być również zamieszany w liczne włamania na terenach plebanii. Do przestępstw, o które podejrzewany jest mężczyzna, dochodziło zarówno w Wielkopolsce, woj. zachodniopomorskim, jak i w okolicach Trójmiasta. Udział w tych przestępstwach jest obecnie dokładnie analizowany przez policję i prokuraturę.

Za rozbój grozi mężczyźnie do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa włamań do plebanii jest cały czas w toku. Sąd wobec zatrzymanego zastosował areszt tymczasowy.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony