Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koszulka Justyny Kowalczyk - dar dla 5-letniej Marysi

Data publikacji 16.12.2011

Aukcja charytatywna "Zostań liderem Pucharu Świata dla Marysi" miała swój finał w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Państwo Urszulak, hojni zwycięzcy aukcji, otrzymali dzisiaj żółtą koszulkę liderki Pucharu Świata Justyny Kowalczyk. Uprzejmość Polskiego Związku Narciarskiego pozwoliła Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Policji Region IPA Poznań wystawić koszulkę "pod młotek" i pozyskać środki przeznaczone na leczenie i rehabilitację pięcioletniej Marysi z Poznania.

Marysia Tomczak, pięcioletnia córeczka policjanta z Poznania, urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Po urodzeniu wykryto u dziewczynki miejsce po krwawieniu w lewej półkuli mózgu. Od tego czasu jest pod stałą kontrolą neurologów, ortopedów i okulisty. Marysia, która jest przemiłą, uśmiechniętą i uroczą dziewczynką, wraz z rodzicami każdego dnia boryka się z problemami zdrowotnymi, które wymagają długotrwałego i kosztownego leczenia.

Aukcja charytatywna "Zostań liderem Pucharu Świata dla Marysi" miała na celu udzielenie wsparcia finansowego na leczenie dziewczynki. Hojnymi zwycięzcami okazali się Agata i Zbigniew Urszulak, którzy wylicytowali koszulkę Justyny Kowalczyk za kwotę 2801 złotych. Insp. Krzysztof Jarosz, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, osobiście wręczył koszulkę polskiej mistrzyni małżeństwu ze Śląska. Pięcioletnia Marysia, która podobnie jak Państwo Urszulak była gościem honorowym, otrzymała wspaniały kosz świątecznych smakołyków i pluszowe zwierzaki, przekazane przez insp. Krzysztofa Jarosza i podinsp.Witolda Dżażdżyńskiego, Przewodniczącego IPA Region Poznań.

Olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich była niespodzianka przygotowana przez Marysię dla Justyny Kowalczyk. Pięciolatka przekazała własnoręcznie narysowanego osiołka, który - z tego co wiemy - jest ulubionym zwierzakiem polskiej mistrzyni.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony