Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wieźli papierosy z przemytu

Data publikacji 17.12.2011

Policjanci kontrolowali samochód, w którym znaleźli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Trzech mężczyzn i kobieta przewozili kilkaset paczek nielegalnych papierosów. Mężczyzn osadzono w policyjnym areszcie, kobietę po wykonaniu niezbędnych czynności zwolniono do domu. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą prowadzą akcję „Mikołajki 2011”. Jej celem jest ujawnianie osób zajmujących się m.in. wprowadzaniem do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy. W ramach prowadzonych działań uzyskali informację, że na teren Rzeszowa zostanie wwieziona znaczna ilość nielegalnych papierosów. Na podstawie własnych ustaleń funkcjonariusze wstępnie wytypowali osoby, które mogą zajmować się tym procederem, oraz samochód, jakim mogą się poruszać.

W nocy podjęli obserwację trasy wlotowej do Rzeszowa, którą mieli przejeżdżać podejrzewani. Po północy zauważyli wjeżdżający do Rzeszowa z kierunku Przemyśla samochód potencjalnych sprawców. Około godz. 1.40 policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód marki Peugeot 206, którym podróżowały cztery osoby. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Podczas przeprowadzonej kontroli w samochodzie znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Do policjantów drogówki dołączyli funkcjonariusze PG. Zatrzymali 35-letniego kierującego oraz pasażerów peugeota: dwóch mężczyzn (w wieku 24 i 27 lat) oraz 33-letnią kobietę. Wszyscy to mieszkańcy Rzeszowa.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kobieta po wykonaniu pierwszych czynności została zwolniona do domu. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili i zabezpieczyli 780 paczek nielegalnych papierosów. Straty skarbu państwa wynikające z niezapłaconego podatku akcyzowego szacowane są na ponad 9 tys. złotych.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony