Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny kalendarz policji mazowieckiej

Data publikacji 17.12.2011

Jak wygląda służba w mazowieckim garnizonie policji widziana oczami policjantek i pracownic cywilnych, dowiedzą się wszyscy, w których ręce trafi kalendarz Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu na przyszły rok. Kalendarz zostanie między innymi przekazany na cele charytatywne.

Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu. W kalendarzu, do którego zdjęcia wykonywał radomski fotografik - Łukasz Wójcik i który powstał przy udziale dziennikarzy portalu „Co za dzień”, znalazły się zdjęcia policjantek i pracownic z mazowieckiego garnizonu. Pomysłodawcy kalendarza, wśród których znaleźli się członkowie Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu, chcieli pokazać policję przez pryzmat koleżanek z pracy, czyli z łagodniejszej i piękniejszej strony.

W kalendarzu znalazły się zdjęcia policjantek ruchu drogowego z Radomia i Grójca, a także fotografia policjantki, która jest oficerem prasowym w Kozienicach, i specjalistki do spraw nieletnich. Swoją stronę w kalendarzu ma przewodniczka psa z Garwolina, co warte podkreślenia - jedyna na całym Mazowszu, oraz policjantka z radomskiej „patrolówki”, która na co dzień patroluje najbardziej niebezpieczne rejony miasta. Jej na fotografii towarzyszy Miss Polonia Angelika Jakubowska.

W kalendarzu będzie także można zobaczyć zdjęcia funkcjonariuszek z radomskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, które w pracy zabezpieczają między innymi mecze piłki nożnej, a tutaj prezentują się zdecydowanie łagodniej, oraz policjantki z wydziału postępowań administracyjnych, czyli z komórki, która wydaje pozwolenia na broń.

Grudniowe zdjęcie to fotografia policjantki z laboratorium kryminalistycznego, oglądając które ma się wrażenie, iż kadr pochodzi z serialu „CSI”. Nie mogło także zabraknąć pracownic cywilnych mazowieckiej komendy. Jest pracownica wydziału kadr i szkolenia, której na zdjęciu towarzyszą „antyterroryści”, oraz pracownice sekretariatu zastępcy komendanta i wydziału ochrony informacji niejawnych.

Kalendarz trafi do jednostek podległych mazowieckiej KWP, ale także zostanie przekazany na cele charytatywne. Wesprze m.in. przyszłoroczny radomski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony