Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad cztery kilogramy narkotyków

Data publikacji 17.12.2011

Policjanci z Myśliborza zatrzymali dwóch mężczyzn, u których zabezpieczono ponad 4 kilogramy środków odurzających. 19-letni mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, drugi z zatrzymanych, 51-latatek, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, wprowadzania ich do obiegu i prowadzenia nielegalnej hodowli konopi indyjskiej. Dzisiaj zapadła decyzja o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące. Starszemu z nich grozi nawet 10 lat więzienia.

Myśliborscy policjanci nieustannie walczą z przestępczością narkotykową. Efektem ich kilkutygodniowej pracy są dwie osoby zatrzymane, u których ujawniono znaczne ilości narkotyków.

Pierwszym, do którego dotarli policjanci, był 19-latek mieszkający w gminie Myślibórz. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego prawie kilogram marihuany oraz 80 gramów amfetaminy. Mężczyzna narkotyki ukrył w dwóch miejscach. Część marihuany schował w samochodzie pod wycieraczkę, a pozostałą ilość, poporciowaną w pięciu workach, policjanci znaleźli podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego. Tam również znajdowała się amfetamina.

Drugi z zatrzymanych to 51-latek z gminy Myślibórz. Policjanci przeszukali jego samochód oraz dom. W pojeździe zabezpieczyli krzew marihuany. W pomieszczeniach mieszkalnym i gospodarczym w starej pufie schowana była marihuana, a na strychu policjanci ujawnili 4 krzewy konopi indyjskich o wysokości 2 metrów oraz kilkanaście kupek marihuany przygotowanej do poporcjowania. W sumie u 51-latka zabezpieczono około 3 kg marihuany.

Zatrzymani wczoraj usłyszeli zarzuty. 19-latek podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 5 lat więzienia, natomiast starzy mężczyzna podejrzany jest o posiadanie narkotyków, wprowadzanie ich do obrotu i prowadzenie nielegalnej hodowli. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj mężczyźni stanęli przed sądem, który zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony