Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył 60 tys. złotych

Data publikacji 18.12.2011

31-letni Adam G. pracował jako przedstawiciel handlowy i zarabiał około 2 tys. miesięcznie. Po pracy poruszał się jednak wynajętym luksusowym samochodem i na życie sobie nie żałował. Policjanci z Józefowa zatrzymali „przedsiębiorczego” pracownika, gdy okazało się, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy mężczyzna wypłacił 60 tys. złotych, należące do firmy. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

O swoich przypuszczeniach policjantów z komisariatu w Józefowie poinformował właściciel jednego z przedsiębiorstw działających na terenie gminy. 31-letni Adam G., mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, w jego firmie został zatrudniony jako przedstawiciel handlowy.

Mężczyzna postanowił jednak dorobić sobie do wynoszącej około 2 tys. złotych pensji. Dostarczany przez niego towar trafiał do zamawiających klientów, lecz 31-latek, co pewien czas, wystawiał odbiorcom własne dokumenty, na które nieświadomi oszustwa klienci, wpłacali należne sumy. Łącznie przez ostatnich kilka miesięcy przedstawiciel handlowy przywłaszczył sobie 60 tys. złotych.

Mężczyzna pieniądze przeznaczał na prowadzenie po godzinach pracy „światowego życia". Za samo wynajęcie luksusowego samochodu płacił miesięcznie 1900 złotych.

Jego zatrzymanie nie byłoby możliwe, gdyby nie skrupulatnie przeprowadzona w firmie inwentaryzacja. Funkcjonariusze zatrzymali i osadzili Adama G. w otwockim areszcie. Policjanci ustalili, że w przeszłości mężczyzna za podobne przestępstwa miał już do czynienia z wymiarem sprawiedliwości.

Przestępstwo, którego dopuścił się Adam G., zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony