Katowice: Pożegnaliśmy bohatera - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Pożegnaliśmy bohatera

Tadeusz Bartosik ratował osoby usiłujące wydostać się z hali wystawowej w Katowicach. By ratować siebie zabrakło czasu.

Bohater - to najczęściej wypowiadane słowo przez setki ludzi, którzy przyszli pożegnać go i oddać hołd ofierze którą złożył do końca wypełniając słowa policyjnej przysięgi.

- Stoimy dzisiaj przed grobem. Ale stoimy na baczność ponieważ zginął policjant. Cześć jego pamięci - powiedział Komendant Główny Policji Marek Bieńkowski.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn pokreślił, że Tadeusz Bartosik chronił ludzi i chronił społeczeństwo.

- Nigdy go nie zapomnimy, będziemy o nim pamiętać. Będziemy także pamiętać o jego najbliższych, o jego rodzinie, którą jako ojciec i mąż także chronił. Rzeczpospolita o nim i jego bliskich nie zapomni" - podkreślił minister.

Składaniu trumny do grobu towarzyszył sygnał syren radiowozów i trzykrotna salwa na cześć zmarłego. Żona zmarłego odebrała z rak komendanta Marka Bieńkowskiego flagę narodową, w którą owinięta była trumna.

Tadeusz Bartosik został awansowany pośmiertnie na stopień podkomisarza. Służył w oddziałach prewencji. W sobotnie popołudnie (28 stycznia) do jego zadań należało zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wystawy gołębi. W chwili załamania się konstrukcji dachu - zdając sobie sprawę z zagrożenia - policjant, wraz ze swoim partnerem natychmiast przystąpili do ewakuacji ludzi. Jego zwłoki znaleziono ok. 1.00 w niedzielę (29 stycznia). Bezpośrednio po tragedii sierżanta Bartosika poszukiwał jego partner, który zdołał się wydostać ze zgliszcz hali, ratując młodego człowieka. Tadeusza Bartosika przygniotła spadająca konstrukcja dachu. Policjant miał żonę, osierocił 10-letniego syna.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. św. Wojciecha w Bytomiu


Zobacz także:

Wśród osób, które zginęły w katastrofie po zawaleniu się hali targowej wKatowicach jest policjant - sierżant sztabowy Tadeusz Bartosik.

Funkcjonariusz ten zginął na służbie. W sobotnie popołudnie (28 stycznia) do jego zadań należało zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wystawy gołębi. W czasie katastrofy ratował osoby usiłujące wydostać się z hali wystawowej. Jego zwłoki znaleziono ok. 1.00 w niedzielę (29 stycznia). Bezpośrednio po tragedii sierżanta Bartosika poszukiwał jego partner, który zdołał się wydostać ze zgliszcz hali, ratując młodego człowieka. Telefon komórkowy zaginionego funkcjonariusza nie odpowiadał...

Sierżant Tadeusz Bartosik osierocił żonę i 10 - letniego syna. O tragedii rodzinę poinformowali policyjni psychologowie oraz dowódcy z oddziału prewencji, w którym służył. Śląski komendant wojewódzki roztoczył opiekę nad rodziną funkcjonariusza poległego na służbie.

- To wielka tragedia dla najbliższych, ale także dla nas policjantów - powiedział komendant główny Marek Bieńkowski - Każdy z funkcjonariuszy ślubuje służyć z narażeniem życia. Przychodzi czas, gdy słowa przysięgi się wypełniają. Sierżant Bartosik zginął jak bohater.

Komendant główny wystąpił za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o mianowanie poległego policjanta na stopień podkomisarza.

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego (piątek) o godzinie 11 w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha, plac Klasztorny w Bytomiu.
Ciężko cokolwiek pisać. Ale prawdziwe i szczere wyrazy współczucia dla rodziny Tadka. Policjanci z SRD KMP Piekary Śl.

***

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia(...)" podkom. Tadeusz Bartosik wypełnił treść tej Roty do samego końca... Cześć Jego Pamięci ['] Wyrazy najgłębszego współczucia dla rodziny bohatera.
amstaff

***

Wyrazy współczucia.
Pracownik ochrony Artur Byszewski.


***

To był bohater, więc Panowie Komendanci pamiętajcie!! o Jego rodzinie policjant


***

Najszczersze kondolencje dla rodziny wspaniałego policjanta składa Kornelia z Bytomia

***

Spełnił swój obowiązek aż do końca...Niechaj jego poświecenie będzie przykładem dla wszystkich którzy powołani są aby służyć innym... Łącze się w bólu i modlitwie z rodzina bohatera...

"Młodszy brat policji" Łukasz Strażnik Miejski z Sosnowca

***

Jestem f-szem z 20 letnim stażem i będąc w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia wiem , co to znaczy dla mnie samego i mojej rodziny. Dlatego, na ręce Rodziny zmarłego kolegi składam najgłębsze wyrazy współczucia i wyrazy szacunku . CZEŚĆ TWEJ PAMIĘCI !!!

***

Brak słów żeby wyrazić to co czujemy, z wyrazami głębokiego żalu i współczucia żonie dziecku i całej rodzinie

Ania z Zabrza wraz z rodziną

***

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II

Sierż. Tadeusz Bartosik podzielił się z ludźmi tym, co najcenniejsze- swoim życiem. Dla mnie osobiście wielki człowiek.

mł.asp. Piotr Chodorski KPP Kędzierzyn-Koźle

***

Wszyscy musimy kiedyś umrzeć, ale Tadeusz będzie żył zawsze w pamięci tych których ratował i za których oddał życie. Cześć Jego Pamięci.

Jacek- policjant z Łodzi

***

Wielki podziw dla Twej odwagi i wielki smutek po Twym odejściu. Będziemy pamiętali. Szczere kondolencje dla Rodziny Bohatera.

Żołnierze z Jednostki Wojskowej w Oświęcimiu

***

Wyrazy najszczerszego żalu i głębokiego współczucia

przesyła Kierownictwo i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim

***

Wyrazy głębokiego żalu od kolegów z PLUTONU WZMOCNIENIA OPP K-CE

***

Wyrazy głębokiego żalu i smutku, oraz współczucia żonie dzieciom i całej rodzinie

przesyła Ewa z Jeleniej Góry.

* * *


Wielki podziw dla Twej odwagi i wielki smutek po Twym odejściu. Będziemy pamiętali. Szczere kondolencje dla Rodziny Bohatera.

Policjanci Komisariatu Policji w Barczewie,
woj. warmińsko - mazurskie

* * *


Wyrazy najgłębszego współczucia...

komisarz Bartłomiej Szperna

* * *


Kondolencje dla rodziny od Foksa z ŁODZI

* * *


Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny, Bliskich i Przyjaciół

Lucyna i Andrzej z Mississauga

* * *


Przesyłam głębokie wyrazy współczucia rodzinie św. Pamięci podkomisarza Tadeusza Bartosika a jego synowi chcę powiedzieć, aby się trzymał i pamiętał o tym, że jego ojciec był bohaterem, który zapłacił cenę najwyższą własne życie ratując innych.
Cześć Jego pamięci!

funkcjonariusz Straży Granicznej

* * *


Proszę przyjąć wyrazy głębokiego współczucia od mieszkańców Bytomia, a w szczególności ul.Łużyckiej. Będziemy mieli zawsze w pamięci ten dzień wielkiej tragedii.

MIESZKAŃCY BYTOMIA

* * *


Wyrazy współczucia dla całej Rodziny Tadeusza

Gosia z Londynu

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia dla Żony, syna i całej rodziny.

KWP Wydział Transportu

* * *


"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
Wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich, współpracowników.
Łączymy się w bólu, smutku, żalu.
Dziękujemy za jego poświęcenie i odwagę.
Nie zapomnimy o naszym bracie śp. Tadeuszu.
Modlimy się...

Gosia z rodziną (Opole)

* * *


Wyrazy szczerego żalu i współczucia dla całej Rodziny
Cześć Jego pamięci!

Marek G. (Tomaszów Maz.)

* * *


Powiedziałeś kiedyś:
"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków POLICJANTA, ślubuję: ... strzec bezpieczeństwa Państwa i jego OBYWATELI, nawet z narażeniem życia. ....".
Jako obywatel, a także jako brat policjanta powiem tylko tyle - DZIĘKUJĘ!
To dla mnie wielki honor, pisać dla BOHATERA!

ks. Wiesław Nestoruk

* * *


Bardzo boli, gdy kolejny Policjant ginie na służbie. Jeszcze bardziej, gdy ginie jak bohater. Podkom. Bartosik pozostanie w mojej pamięci. W Waszej mam nadzieję również. Przekazuje wyrazy współczucia Żonie i synkowi tego dzielnego Policjanta, jego rodzinie i kolegom z jednostki.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

barteq24

* * *


O czym myślałeś w ostatniej chwili swojego życia drogi Tadeuszu tego nikt już się nie dowie. Jak wielka rozpacz rozdziera serca Twoich i bliskich to wiedzą tylko Oni. Nie ma Ciebie już wśród szeregów niebieskich mundurów ale na pewno zasiliłeś zastępy błękitnych aniołów i teraz tam spełniasz swój obowiązek. Nie mogę wyrazić słowami jak bardzo współczuję rodzinie tragicznie zmarłego Tadeusza i nie wiem co mogłabym powiedzieć aby ulżyć ich bólowi. Myślę, że Bóg potrzebował Tadeusza, aby opiekował się wszystkimi którzy potrzebowali pomocy aby tej ciemnej zimnej nocy nie zmylili drogi do bram Nieba i do tej służby zgłosił się sierż. Tadeusz Bartosik. Objął wszystkich cierpiących i przerażonych ludzi i poprowadził do domu Ojca. Bądźcie dumni z Tadeusza, że nie pozostawił potrzebujących i bądźcie pewni, że nie pozostawił swojej rodziny. Będzie zawsze opiekował się tymi, których pozostawił tu na ziemi. W to wierzę - Cześć Jego pamięci

komisarz w stanie spoczynku Jolanta z Elbląga

* * *


"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą." - śp. ks. J.Twardowski
Za wcześnie...
Wiele wytrwałości i siły dla rodziny Tadeusza. Jesteśmy z Wami, wspierając Was modlitwą.

Aga (Lubelskie)

* * *


Wyrazy współczucia dla żony, syna i całej rodziny.

Anna Bukowska

* * *


Najszczersze wyrazy współczucia dla Rodziny Tadka

składają Jego Koledzy z Zespołu Organizacji Służby OPP w Katowicach

* * *


"Każdy człowiek żyje tak długo, jak długo żyje pamięć o nim."
Wierzę, że nie zapomnimy o podkomisarzu Tadeuszu Bartosiku.
Żonie i synkowi przesyłam wyrazy szczerego współczucia.

siostra policjanta

* * *


Brak mi słów by wyrazić żal i smutek.
Cześć Jego pamięci!

sierż. sztab. Jacek Wawrzyk

* * *


Najszczersze kondolencje dla rodziny wspaniałego policjanta. Darek z Mikołowa

* * *


Wyrazy współczucia i żalu dla Żony, Syna, całej Rodziny i Przyjaciół od pogrążonego w żałobie IReferatu Patrolowo-Interwecyjnego KMP w Szczecinie.

Pozdrawiamy pluton IV.

* * *


Najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie funkcjonariusza

Janusz

* * *


Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny. Możecie być dumni z Tadeusza, łączymy się z Wami w bólu.

AMS.

* * *


Wyrazy współczucia, smutku i żalu po utracie męża, ojca, żonie synowi oraz całej rodzinie śp. podkom. TADEUSZA BARTOSIKA.

koledzy KPV Bytom
cześć i chwała

* * *


Szczere kondolencje dla rodziny poległego policjanta.

Jarek-Piotrków Tryb.

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie.

Danka z Rodziną

* * *


Wyrazu współczucia dla rodziny w tak wielkiej tragedii. Wielki ukłon w stronę Pana Policjanta za jego odwagę i poświęcenie. Policjant to bardzo piękny i niebezpieczny zawód pamiętajmy o tym!

Ela

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie

składają policjanci z

KP II Kielce

* * *


Jesteśmy z Wami... Pan Bóg jest i czuwa nad nami wszystkimi. Niech Jego pomoc i opieka łagodzi ból po stracie tak wspaniałego człowieka, jakim był śp. Tadeusz Bartosik... Kościół katolicki czci jako świętych, tych ludzi, którzy nie bacząc na własne życie, ratują istnienie drugiego człowieka. Wiemy, że nasze życie nie kończy się, ale zmienia swą dotychczasową postać, przyjmuje tę duchową i doskonałą istotę, do jakiej Bóg Ojciec powołał nas już od zarania... Ból jest wielki. Tak. I nic nie jest w stanie nas zachować w pokoju, jedynie ta nadzieja życia wiecznego i Boża obietnica Nieba. Kiedyś się tam z radością spotkamy z Tadeuszem. Niech nasza skromna modlitwa i pamięć duchowa o śp. Tadeuszu, będzie znakiem jedności i solidarności z Jego Najbliższą Rodziną, Przyjaciółmi oraz z Ludźmi, wśród Których pracował i służył.

Jesteśmy WAMI!!

Siostry Franciszkanki Szpitalne, Gliwice

* * *


Wyrazy współczucia dla rodziny Pana Tadeusza, niech jego postawa będzie wzorem dla innych policjantów. Szkoda, że musiał zapłacić najwyższą cenę.

Sosnowiec

* * *


Spoczywaj w spokoju...

Rafał

* * *


"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - A.Einstein. Ty tego dokonałeś płacąc za to najwyższą cenę. Spoczywaj w Pokoju mój "niebieski" Przyjacielu.

Krzysztof z Puław

* * *


Wszelkie kondolencje dla całej rodziny składa rodzina Wirusów Turzyńskich z Tczewa.

* * *


Wyrazy współczucia i szczere kondolencje dla rodziny zmarłego od policjanta z Lublina.

* * *


Brak słów i nikt nie jest w stanie wyrazić tego co czuje... w sercu i w myślach" ŻAL I BÓL"
Chylimy głowę przed Tobą - spoczywaj w pokoju.

Z wyrazami głębokiego współczucia rodzinie.

Policjanci z WRD KSP w Warszawie
MJ/S.SZ

* * *


Cześć Jego Pamięci. Pamiętajmy o Takich bohaterach.

policjant z KPP w Grójcu (mł. asp. J.T)

* * *


Najszczersze wyrazy współczucia dla najbliższych sierż. sztab. Tadeusza Bartosika. Zginął ratując ludzi, wierzę, że-TAM-też będzie nad nimi czuwał.

Stanisław OPP-Warszawa

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i kolegom Tadeusza Bartosika. CZESC JEGO PAMIECI.

6 kompania OPP Katowice

* * *


Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny i przyjaciół sierżanta sztabowego Tadeusza Bartosika.

youngone/ŚLĄSK

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia i żalu dla żony ,syna oraz całej rodziny śp. sierżanta Tadeusza Bartosika

policjant z Sosnowca z rodziną

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny. Cześć Jego pamięci.

Policjant ze Słupska.

* * *


Wyrazy współczucia najbliższym. Synu możesz być dumny, że twój ojciec spełnił przysięgę, którą składał - oddał to co jest najdroższe, swoje życie ratując innych.

Podinspektor policji w stanie spoczynku z Leszna

* * *


Mój syn strażak brał udział w tej akcji. Nie udało mu się wydobyć nikogo żywego. I to był Jego osobisty dramat. Powiedział mi jestem strażakiem by ratować życie ludzkie a przyszło mi wydobyć 15-tu nieżywych ludzi. Rodzinie sierżanta Bartosika chcę powiedzieć że jestem z Wami w Waszym bólu który na pewno jest nie do zniesienia bo rozrywa serce. Rozumiem to jako matka ratownika, tak samo narażonego. Będę z Wami w modlitwie.

Mama Maćka strażaka PSP

* * *


Rodzinie tragicznie zmarłego śp. sierżanta Tadeusza Bartosika składam wyrazy najszczerszego żalu i mam nadzieję, że koledzy i przełożeni nie zapomną o Was. Łączę się zWami w tych trudnych chwilach.

Sławomir Rudnicki - Straż Graniczna

* * *


"Są ślady ptasich lotów na niebie, coś było, coś odeszło, pozostało coś..."
Serdeczne wyrazy współczucia dla Żony i Synka sierżanta Tadeusza Bartosika. Całym sercem jesteśmy z Wami,

Piotr Życzyński (KMP Radom) z żoną Katarzyną

* * *


Wyrazy współczucia, smutku i żalu żonie, synowi oraz całej rodzinie śp. sierżanta Tadeusza Bartosika składam wraz z rodziną, mam nadzieję że najwyższa ofiara, ofiara życia nie poszła na marne.

mjr Jarosław BŁOSZYK z rodziną, Warszawa

* * *


Do końca na straży, dla dobra społeczeństwa. Odpoczywaj w Pokoju.

policjant z pomorskiego

* * *


To bardzo trudne, wyrazić zwykłymi słowami żal i smutek, oraz dać ukojenie rodzinie zmarłego podkomisarza Tadeusza Bartosika.
Swoją modlitwą i żalem łączę się z najbliższymi oraz cała policyjną rodziną.
Polecam Bożemu miłosierdziu duszę podkomisarza Tadeusza Bartosika oraz wszystkich innych, którzy w sobotę stanęli przez obliczem Pana niech radują się Jego światłością, niech dobry Bóg ukoi ból ich bliskich i da nadzieję na ponowne spotkanie się z nimi przed Jego obliczem.

dk. Jacek

* * *


"Tylko mężny człowiek poskromi to, co wszystkich przeraża."

Pogrążony w smutku kolega z pracy.
1 kompania OPP Katowice

* * *


Proszę przyjąć nasze najszczersze wyrazy współczucia i proszę aby koledzy Tadeusza nie zapomnieli o jego rodzinie.

Magda i Robert

* * *


W ubiegłym roku straciłam męża, także nagle i wiem co teraz przeżywa żona policjanta. Tulę ją mocno, także syna i jego rodzinę. Trzymajcie się kochani, bo żadne słowa nie są w stanie Wam pomóc, gdyby można było cofnąć czas, gdyby...

Cały Szczecin płacze razem z Wami

* * *


Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego policjanta sierż. sztab. Tadeusza Bartosika.

Policjant z KP w Sobótce st. post. Patryk Marciszyn

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie podkomisarza Tadeusza Bartosika, który zginął w tej strasznej katastrofie.

Cześć jego pamięci.

Hodowca gołębi

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia ..i żalu .. [*] Zróbmy wszystko aby taka i żadna tragedia nigdy się nie powtórzyła.

Dominika

* * *


Jestem policjantem, który w nocy z soboty na niedzielę, kilkaset kilometrów od Katowic pełnił służbę. Słuchając na bieżąco relacji radia przeżywaliśmy wspólnie z kolegami rozwój akcji, doniesienia okolejnych ofiarach. W sposób szczególny łączę się wyrazami najszczerszego współczucia z rodziną naszego zmarłego kolegi policjanta. Jemu też pragnę zadedykować swój wiersz, który napisałem wchwilę po tym, jak media przekazały całej Polsce tą tragiczną wiadomość.

Katowice 28.01..

gdy fragment stalowego nieba
zstąpił na ziemię
w tumanach gołębiego puchu
wzleciały ku górze
niedokończone rozmowy
niezrealizowane marzenia
zbyt wcześnie
niespodziewanie...

a gołębie
niemi świadkowie tragedii
poderwały się do ostatniego lotu
pomagając przygniecionym duszom
dotrzeć do celu życia
w ciszy przepełnionej bólem
żegnani morzem łez

szarypotter 29.01.2006 r.

* * *


Jako policjant solidaryzuje się w bólu z rodziną zmarłego na służbie mojego kolegi, czuję się tak jakbym stracił brata. Odszedłeś od nas Tadeuszu, ale na zawsze zostaniesz w mojej pamięci.

st. sierż. Bogdan Zięba, KP Warszawa Mokotów

* * *


W jednej chwili można stracić kogoś bliskiego i jakże wartościowego...
Wyrazy głębokiego bólu i współczucia dla rodziny...

Wojtek z Gdańska

* * *


MOJE NAJSZCZERSZE KONDOLENCJE DLA RODZINY BARTOSIKÓW!!! WIEM JAKI TO JEST OGROMNY BÓL NIE DO OPISANIA. JA TEZ STRACIŁAM BRATA, KTÓRY BYŁ NA SLUŻBIE. TEŻ BYŁ POLICJANTEM!!!

IZA (BIESZCZADY)

* * *


Wyrazy wspólczucia,smutku i żalu żonie, synowi oraz całej rodzinie sp.sierżanta Tadeusza Bartosika składają koledzy z Komisariatu I Policji w Dąbrowie Górniczej. Cześć jego pamięci.

Iwona Redel


* * *

" Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków POLICJANTA, ślubuję: ... strzec bezpieczeństwa Państwa i jego OBYWATELI, nawet z narażeniem życia. ....". Słowa roty przysięgi n ie były Tobie obce !!!

Policjant z KPP Zgierz.


* * *

Szczere wyrazy głebokiego smutko z powodu tragicznej śmierci kolegi - policjanta, dla całej rodziny oraz kolegów z Oddziału.

Mariusz z Krakowa

* * *

Wyrazy współczuci dla rodziny zmarłego policjanta modlimy się za dusze Tadeusza.

Kasia i Zdzisław z Poznania


* * *

Składam wyrazy szczerego żalu i wspólczucia na ręce rodziny i na ręce współpracowników śp. sierżanta sztabowego Tadeusza Bartosika. Cześć Jego Pamięci !

Ewa P. z rodziną z Lęborka


* * *

Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny śp. Pana Tadeusza

Jola z rodziną (Warszawa)


* * *

Każdy z nas ślubował, że gotów jest oddać życie lecz mało który spodziewał się, że ta przysięga się wypełni. Łączę się w bólu z wszystkimi świadomymi rozmiaru tragedii.

asp.szt. w st. spocz. Edward TLOŁKA - Chorzów


* * *

Koledzy policjanci z KP Bogatynia łączą się w żalu i bólu z rodziną tragicznie zmarłego kolegi Tadeusza.


* * *

Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego sierżanta Tadeusza Baetosika ,który tak poświęcił swoje zycie dla ratowania innych.....' CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI '

MW


* * *

Wyrazy szczerego bólu rodzinie za męstwo i bohaterstwo składa

Danuta Makarucha z Opola


* * *

Składam wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłego. Cześć Jego Pamięci!

Justyna z Krakowa


* * *

Wyrazy głębokiego współczucia dla najbliższej i dalszej rodziny z powodu tragicznej śmierci naszego kolegi-bohatera składają

policjanci z KPP Ząbkowice Śl. Cześć jego pamięci !!!


* * *

Wyrazy współczucia i żalu dla całlej rodziny i bliskich oraz podziw za tak wielkie bohaterstwo naszego rodaka Tadeusza Bartosika przekazują

Anna i Magdalena Banach z Paryża


* * *

Odleciałeś ciemną nocą. Jak ptak. W przestrzeń gwiezdną. Do Boga. Na ziemi Ciebie będzie nam brak, A do nieba daleka droga. Najszczersze kondolencje dla rodziny śp. Tadeusza oraz kolegów z Oddziału Prewencji w Katowicach.

Grzegorz (TATO).


* * *

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...." Najszczersze wyrazy współczucia rodzinie Pana Tadeusza a w szczególności jego najbliższym. Jego śmierć była całkowitym poświęceniem zycia dla Ojczyzny. Módlmy się wszyscy za sierżanta sztabowego Tadeusza Bartosika, i za jego bohaterską śmierć. Kondolencje składa

Marcin z Obornik Wielkopolskich


* * *

Chciałabym złożyć moje najszczersze kondolencje rodzinie tego człowieka. Tak ciężko jest dobrać odpowiednie słowa do tej tragedii. To straszne, że w wyniku czyjegoś lenistwa i zaniedbania musiało zginąć tyle osób. Łączę się ze wszystkimi w żalu i w smutku.

Jeleniogórzanka.


* * *

Składam szczere wyrazy wspolczucia dla żony i synka oraz jego bliskich z powodu bohaterskiej śmierci Tadeusza Bartosika. Na nic tu słlowa pociechy ale jestem pewna ze Pani i maż i Twój Tatuś nadal będzie sie Wami opiekowal. Tylko niestety inaczej. Łącze się z Wami w bólu w tym bardzo trudnym dla Was czasie.

M.S.z Leszna


* * *

Wyrazy współczucia nasze serca przepełnia żal i smutek odpoczywaj w pokoju [*][*]

województwo małopolskie - Ciężkowice


* * *

Tak wiele myśli, tak wiele bólu i tak trudno wyrazić to wszystko słowami. Każdy z nas musi kiedyś odejść to nieuniknione,ale jak trudno jest się pożegnać. Kiedy odchodzi przyjaciel coś w nas umiera i świat się zmienia.Wszystkim których dotknęła ta tragedia pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia.Wiem że cierpienie które teraz przeżywacie wymaga większej odwagi niż śmierć, która jest tylko chwilą. To w waszych sercach pozostaje ogromna zadra bólu i poczucia krzywdy, bo tragedii można było zapobiec-ale niestety bezmyślność ludzka zabija innych ludzi.Pamiętajcie jednak,iż nie umiera ten kto żyje w naszej pamięci.Ludzie znikają nam z oczu,ale nie z serca. Chylę czoła BOHATEROWI [*]

YOKO25


* * *

Szczere wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego Policjanta Tadeusza Bartosika, zwłaszcza dla małego, dziesięcioletniego chłopca ... Niech Twój Tata będzie zawsze dla Ciebie wzorem i miej go stale w swoim serduszku.

Bytomianka


* * *

Cześć mu i chwała - wyrazy współczucia Rodzinie

Marian Tota


* * *

Najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny sp sierżanta Tadeusza Bartosika Łączymy się w bólu z Jego Rodziną. Był i jest Wielkim człowiekiem i bohaterem, na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Policach


* * *

Wyrazy współczucia z powodu tak tragicznego końca służby kolegi ze Śląska składa

Małgorzata Groth z rodziną z Gdańska


* * *

Z wielkim bólem ja i moja rodzina przyjeliśmy wiadomość o śmierci Tadeusza Bartosika, który poświęcił swoje życie wypełniejąc słowa policyjnej przysięgi. Tym większy to ból, iż pozostawił żonę i syna. Pragniemy złożyć na ich ręce kondolencje z powodu utraty tak bliskiej osoby.

Mariusz P z rodziną


* * *

Najbliższej rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz kolegom poległego w służbie śp. sierżanta sztabowego Tadeusza Bartosika wyrażam głębokie współczucie, duchową obecność oraz zapewniam o modlitwie w Jego intencji. Największym znakiem miłości drugiego człowieka jest gotowość oddania za niego życia. Niech Jego czyn zostanie nagrodzony przez Boga chwałą nieba. Łącząc się w duchu nadziei chrześcijańskiej.

Ks. Bogdan Zagórski
kapelan KWP w Lublinie


* * *

Głęboko poruszeni tragicznym odejściem sierż. sztab. Tadeusza Bartosika,
Jego Rodzinie, Bliskim i Kolegom przekazujemy słowa współczucia, otuchy i nadziei.

Szkoła Policji w Słupsku


* * *

Na pewno nie wiecie że w czasie służby zasadniczej Tadzio miał ksywkę
"Przeciąg", bo wszędzie go było pełno i zawsze zjawiał się kiedy tylko
otworzyliśmy drzwi. Tym razem nie zdążył wyjść oknem. :((
Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich których Jego śmierć
dotknęła.

Koledzy z dawnego plutonu:
Rudy(Złoty),Sumo,Dzwoniec... i na pewno wielu innych


* * *

wyrazy szczerego współczucia za sprawą śmierci policjanta ,ojca męża

Marek Pieniak


* * *

Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny poszkodowanego... nalezy mu sie chwala i najwyzszy order bo zginął na służbie prubując uratować jedną z osób....

15 letnia dziewczyna


* * *

Wyrazy szczerego bólu i współczucia dla rodziny śp. Tadeusza oraz kolegów z oddziału prewencji

składają policjanci z sekcji ruchu drogowego KPP w Cieszynie.


* * *


Wyrazy współczucia..............

Ania z rodziną (Wrocław)

* * *

Najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny sierżanta Tadeusza Bartosika Jego bohaterska śmierć dotknęła całą Polska. Łączymy się w bólu z Jego Rodziną. Był i jest Wielkim człowiekiem w naszych sercach i pamięci.

Ewelina z Obornik Wielkopolskich

* * *


Wyrazy głębokiego współczucia dla całej rodziny, to wielki smutek i dramat po stracie tak dzielnego Policjanta, który trwał do końca na swoim stanowisku. Jego syn kiedy dorośnie będzie dumny zmęstwa swojego ojca.
Cześć jego pamięci!!!

EW.

* * *

To na pewno młody człowiek ale za to jaki bohaterski. Najszczersze wyrazy współczucia i szczere kondolencje składam rodzinie p. Tadeusza. A syn powinien być dumny ze swojego tatusia chociaż wiem jak bardzo będzie mu potrzebny!! Z wielkim szacunkiem.

Katarzyna z Graczy

* * *

Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

Janusz Kobylecki z Aachen

* * *


Łączymy się w bólu z Rodziną poległego na miejscu pracy funkcjonariusza.

Ula

* * *

Najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny i bliskich Tadeusza!!!! Również dla jego kolegów policjantów, którzy stracili swojego partnera!!! Niech jego dusza spoczywa w pokoju!!!!! Słowa uznania dla jego rodziców że wychowali tak dzielnego I dobrego człowieka, który oddał życie za innych!!!! Jego syn i rodzina mogą być z niego naprawdę dumni!!!!! Niech Bóg nad nim czuwa!!!! Spij w pokoju!!!!

Monika z Bydgoszczy

* * *


Pragnę złożyć wyrazy mojego najszczerszego współczucia dla Rodziny i Najbliższych Tadeusza. Słowa przysięgi które składał jakże okrutnie spełniły się w najmniej oczekiwanej chwili.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

Tomasz WOSZCZYK Oddział Prewencji RADOM

* * *

Dziękuję Ci za służbę i męstwo.

Jacek Stelmachowski z Krakowa

* * *

Wyrazy szczerego współczucia... łączymy się z Wami w bólu. Łukaszku bądź silny i dumny ze swojego ojca.

Nicole Z. z III c wraz z rodziną

* * *

To naprawdę wielka tragedia. Łączymy się z rodziną tego bohatera w smutku. I obiecujemy modlitwę za jego duszę. To nie jest zwykły policjant. To jest człowiek który ratując innych sam zginął. To jest BOHATER.

Natala & rodzina

* * *

Jestem dumna z tego, że służę w Policji. Serdeczne wyrazy współczucia dla wszystkich rodzin ibliskich.

M.K.

* * *

Wyrazy głębokiego współczucia dla całej rodziny tragicznie zmarłego policjanta. Łączymy się w bólu ipozostajemy w modlitwie.

Elżbieta z Holandii z rodzina

* * *


"Skłaniam głowę bohaterowi który poświecił życie ratując innych. Można odejść na zawsze by stale być blisko." cytat, słów śp. ks. J.Twardowskiego oddaje sens prawdy o tym który na zawsze zostanie wnaszej pamięci!

gen.insp. L.Szreder

* * *

Najszczersze kondolencje dla rodziny i znajomych policjanta

przesyła Krzysztof z Andrychowa

* * *

Do końca z poświęceniem... Cześć jego pamięci!

Maciej z Warszawy

* * *

Ogromne wyrazy współczucie dla Wszystkich bliskich w których sercu jest strata po Takim człowieku jak Tadeusz Bartosik. Pomimo tak wielkiej tragedii Jego syn powinien być dumny, że miał takiego Ojca... Oddał własne życie by uratować inne...

Tomasz

* * *

W takich trudnych i smutnych chwilach składamy szczerze wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego sierżanta i dla wszystkich kolegów z policji....o nim także o innych ofiarach tragedii Polonia z Francji nie zapomni!

Andrzej z Guéret

* * *

Dzięki za bohaterstwo! Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Niech Bóg da ci pic ze źrodła życia wiecznego.

Ks. Wiesław z Torunia

* * *

Pozostaniesz w pamięci wszystkich funkcjonariuszy. CHWAŁA BOHATEROM!!!

post. Dawid

* * *

Smutek wypełnia serce na wiadomość o każdej śmierci, ale śmierć młodego człowieka na służbie w policyjnym mundurze jest wielkim wstrząsem i wzbudza potrzebę przekazania szczerych wyrazów współczucia dla rodziny zmarłego. Kondolencje składam również kolegom i przełożonym tragicznie zmarłego w czasie wykonywania obowiązków służbowych sierżanta sztabowego Tadeusza Bartosika.

Wiesław Betlej z Raciborza


* * *

W tym trudnym momencie szczere wyrazy współczucia, jestem z Wami sercem.

Mazurek Halina. Bytom


* * *

Składam szczere wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego policjanta, a także dla wszystkich, którzy utracili w tej ogromnej tragedii swoich bliskich.

Żaneta z Jaworzna


* * *

Bohaterska śmierć sierżanta sztabowego Tadeusza Bartosika dotknęła nas wszystkich. Poświęcił życie ratując ludzi, których bezpieczeństwo mu powierzono. Łączymy się w bólu z Jego Rodziną. Nigdy Go nie zapomnimy.

REDAKCJA MIESIĘCZNIKA "POLICJA 997"


* * *

WYRAZY SMUTKU I WSPÓŁCZUCIA DLA RODZINY ZMARŁEGO POLCJANTA.

STRAŻAK Z GŁOGOWA


* * *

Dziękujemy za ofiarność i bohaterstwo. Wyrazy współczucia dla rodziny, szczególnie dla syna. Bądź dumny ze swojego taty, choć pewno będzie Ci go brakować. Trzymajcie się.

MR


* * *

Dziękujemy za służbę do końca ! Szczere kondolencje dla Rodziny i Przyjaciół zmarłego - możecie być dumni, znaliście wielkiego człowieka, który poświęcił swoje życie innym.

Kivon


* * *

Serdeczne wyrazy współczucia :( dla rodzin którzy utracili w tej tragedii bliskich* * *

Wyrazy najszczerszych kondolencji dla rodziny. Do syna pana sierżanta: Pamiętaj zawsze o tym, że Twój tatuś był bohaterem i zginął jak bohater. Poświęcił własne życie dla ratowania innego.


* * *

Chciałbym przekazać kondolencje rodzinie i kolegom zmarłego tragicznie na służbie policjanta, sierżanta sztabowego Tadeusza Bartosika. Mam wielu policjantów w rodzinie - wiem od nich jaka to ciężka, wymagająca poświęceń - tych dużych i tych małych, codziennych- praca.

Śp. Tadeusz Bartosik zginął na służbie, ratując innych, wypełniając swoje zadania z narażeniem własnego życia, tak jak obiecał w policyjnej przysiędze. Dał nam wszystkich najwyższą ofiarę, jaką człowiek może dać innemu człowiekowi. Jego ofiara nie pozostanie zapomniana. W pełni popieram starania o pośmiertne awansowanie go do stopnia oficerskiego. Chciałbym także, mimo że to nie wróci mu życia, aby rodzina zmarłego została należycie uhonorowana, finansowo i prestiżowo - żeby jego syn wzrastał w świadomości, że jego zmarły tragicznie ojciec był bohaterem, który może stanowić wzór dla wszystkich.

Cześć jego pamięci !

Proszę Boga aby zmiłował się nad jego duszą, wziął wzgląd na jego zasługi tu na ziemi i zapewnił mu szczęśliwe dni w niebiesiech. Niech odpoczywa w pokoju ! Proszę i modlę się także do Niego, aby wziął w opiekę jego rodzinę i prowadził ją przez życie w zastępstwie zmarłego męża i ojca.

Pozdrawiam Mariusz Ożga Warszawa


* * *

W związku z ostatnimi wydarzeniami solidaryzujemy się z rodzinami ofiar, oraz w bólu i smutku modlimy się za ich bliskich natomiast rodzinie oraz całej Komendzie Wojewódzkiej w której służył poległy policjant składamy głębokie wyrazy współczucia i oddajemy należne mu Strzeleckie Honory - niech Bóg weźmie go do swego domu a jego służba będzie wzorem dla innych funkcjonariuszy.

W imieniu Dowódcy JS 1007 ZS "STRZELEC" OSW EŁK

ppor. Cezarego KASPRZAKA

STRZELEC ZS Krzysztof PŁUCIENNIK

Z-ca Szefa Sekcji Współpracy Strzelecko - Cywilnej CIMIC JS 1007 EŁK


* * *

Powrót na górę strony
Polska Policja