Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń

Data publikacji 19.12.2011

Ponad 600 tys. zł wart jest tytoń zabezpieczony przez policjantów z Nowej Soli. Transport 1220 kg nielegalnego surowca do produkcji papierosów zatrzymany został pod koniec ubiegłego tygodnia w Nowym Miasteczku.

Grupa trudniąca się przemytem nielegalnego tytoniu wpadła w ręce policjantów z Nowej Soli. Do zatrzymania doszło w ostatni piątek w miejscowości Nowe Miasteczko. Policjanci patrolując okolice tej miejscowości zwrócili uwagę na dwa samochody stojące opodal drogi. Zauważyli też mężczyzn, którzy przenosili ciężkie worki z jednego do drugiego busa. Na skrzyniach ładunkowych fiata i peugeota policjanci zabezpieczyli w sumie 1220 kg ciętego tytoniu. Przewożony nielegalny surowiec, o czarnorynkowej wartości około 600 tys. zł, zapewne posłużyć miał do produkcji wyrobów tytoniowych wprowadzanych na rynek bez wymaganej akcyzy.

W związku z tą sprawą Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Zielonej Góry i Nowej Soli. 32-letni Marcin R. oraz 27-letni Krzysztof K., którzy przewozili w 60 workach pocięty tytoń, odpowiedzą teraz z nielegalny proceder przed Sądem. Obrót wyrobami podlegającymi akcyzie, wbrew przepisom ustawy, zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

KWP Gorzów / mag

Powrót na górę strony