Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po napadzie z bronią na sklep

Data publikacji 19.12.2011

Policjanci z Mławy zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o napad z bronią palną na sklep. Zamaskowani sprawcy weszli do sklepu, sterroryzowali ekspedientkę, po czym skradli pieniądze i uciekli. Wpadli na jednej z blokad drogowych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło po godz. 20. w powiecie mławskim. Do sklepu spożywczego weszli dwaj mężczyźni w kominiarkach. Przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzowali ekspedientkę i zażądali wydania wszystkich pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje życie oddała gotówkę. Sprawcy zabrali utarg i uciekli.

Powiadomieni o napadzie policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania. Zarządzono między innymi blokady pobliskich dróg i szczegółowo sprawdzano przejeżdżające samochody.

Na jednej z takich blokad funkcjonariusze zatrzymali samochód daewoo nexia, którym podróżowało czterech mężczyzn. W ich aucie policjanci znaleźli kominiarki, plastikową atrapę broni palnej, gaz obezwładniający, skradzione pieniądze, oraz ubrania. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Jak się okazało, podejrzewani o napad dla utrudnienia pogoni mieli przygotowane dwa samochody. Skorzystali z drugiego, gdy odjechali kilka kilometrów od miejsca napadu i przebrali się udając zwyczajnych pasażerów.

Dwóch zatrzymanych usłyszało już zarzut rozboju. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ustalili i zatrzymali również piątą osobę, która ma związek z napadem na sklep. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mławie.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony