Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o napady na kobiety

Data publikacji 19.12.2011

Zatrzymany za napad na kobietę 36-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Policjanci udowodnili podejrzanemu również wcześniejszy rozbój, który miał miejsce 10 października. Za te przestępstwa grozi zatrzymanemu kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek około 21:30 w Bydgoszczy. Na klatce schodowej jednego z bloków przy ulicy Przodowników Pracy została napadnięta 17-letnia dziewczyna. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszał brat poszkodowanej, który wybiegł z mieszkania i zatrzymał napastnika. Wezwany na miejsce patrol przewiózł sprawcę do policyjnego aresztu. Kryminalni z Wyżyn, pracujący nad sprawą rozboju, ustalili, że 36-latek najprawdopodobniej jest również sprawcą przestępstwa z 10 października. Wtedy na ulicy Boya-Żeleńskiego, na klatce schodowej bloku, mężczyzna pobił kobietę i ukradł pokrzywdzonej torebkę.

Na podstawie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty dwóch rozbojów. Dzisiaj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 36-latka. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem - grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

(KWP Bydgoszcz / ep)

Powrót na górę strony