Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana

Data publikacji 19.12.2011

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Kielcach zatrzymali na terenie powiatu starachowickiego 47- letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne rozlewanie alkoholu. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 tysiące litrów nielegalnego alkoholu.

Świętokrzyscy policjanci mieli podejrzenia, że 47-letni mieszkaniec gminy Wąchock może rozlewać nielegalny alkohol. Wczoraj funkcjonariusze weszli na teren posesji zajmowanej przez mężczyznę. Tam w garażu znaleźli dwa wypełnione bezbarwną cieczą plastikowe zbiorniki, każdy z nich o pojemności 1000 litrów, oraz 380 sztuk litrowych butelek z płynem. Wstępnie określono, że zabezpieczony płyn to spirytus. Ponadto policjanci znaleźli około 780 sztuk pustych plastikowych butelek oraz kilkadziesiąt fabrycznie nowych tekturowych opakowań. Ponadto w samochodzie należącym do 47- latka zabezpieczono 3600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 52 plastikowe butelki z alkoholem nielegalnego pochodzenia.

Na terenie dwóch innych posesji użytkowanych przez zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli dwa kolejne, tym razem puste pojemniki o pojemności po 1000 litrów każdy, oraz 6,5 tys. pustych plastikowych butelek przygotowanych prawdopodobnie na nielegalny spirytus.

47- latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach. W kwietniu tego roku na terenie jego posesji funkcjonariusze również zabezpieczyli alkohol niewiadomego pochodzenia.

Dzisiaj mężczyzna będzie odpowiadał na pytania prokuratora. Za rozlewanie napojów spirytusowych grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony